یک نماینده مجلس مطرح کرد

عربستان نگاهی بسته و متحجرانه به حج دارد

19 آوریل 2016 - 12:30 dsfr.ir/tz0j8

عربستان نگاهی بسته و متحجرانه به حج دارد
ahlesonnat.hajj.ir
کعبه؛ مکه

یک عضو فراکسیون حج و زیارت مجلس با بیان اینکه عربستان سعودی نگاه بسته و متحجرانه به حج دارد که با روح حج ابراهیمی همخوانی ندارد گفت: مناسک حجاج باید با حفظ امنیت و سلامت برگزار شود.

به گزارش ایسنا، ناصر سودانی در خصوص شروط عربستان برای حضور ایرانی‌ ها و انجام مناسب حج در عربستان گفت: بعد از حوادثی که سال گذشته هم در جده و هم در منا اتفاق افتاد و فضاحتی که نیروهای امنیتی عربستان به بار آوردند و همچنین نوع رفتارهایی که ماموران انتظامی و امنیتی عربستان با حجاج ما دارند، تاکید بر حفظ امنیت و سلامت مناسک حجاج از مهمترین مسائلی است که مسئولان حج ما در مذاکره با عربستان مورد تاکید قرار دادند.

وی افزود:‌با توجه به قطع رابطه عربستان با ایران برای صدور ویزا می‌ بایست تسهیلات لازم در داخل کشور فراهم شود و این مساله مستلزم حضور نیروهای کنسولگری عربستان در داخل کشور است تا با سهولت امکان صدور ویزا برای حجاج و زوار ایرانی فراهم شود.

این عضو فراکسیون حج و زیارت مجلس افزود:‌مساله دیگر انجام پروازها توسط هواپیماهای ایرانی است و با توجه به تاخیرهایی که پروازهای سعودی در سنوات گذشته داشتند این مساله از طرف مسئولان ما مورد تاکید قرار گرفته است.

سودانی ادامه داد: عربستان می‌گوید حجاج ما حق انجام فعالیت از قبیل‌ مراسم‌هایی مانند خواندن دعا با صدای بلند و ... را ندارند در حالی که با توجه به تاکیدات قرآن، مسلمانان باید بتوانند در فضای بین‌الملی و در مکان و زمان واحد از همه ملیت‌ها، اقوام و فرهنگ‌ها با تضارب افکار و انتقال تجارب برای رسیدن به امت واحده چاره‌ اندیشی کنند.

نماینده مردم اهواز درمجلس تاکید کرد که عربستان سعودی نگاه بسیار بسته و متحجرانه ای به حج دارد که با روح حج ابراهیمی همخوانی ندارد، در حالی که پیروان اهل بیت (ع) همواره با دعا و توسل به پیشگاه خدا در مراسم حج حضور می‌یابند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1