13 نوامبر 2019 - 03:22

شناسایی 90 هزار ویلا و خانه اجاره ای غیرمجاز در مازندران

18 آوریل 2016 - 15:20 dsfr.ir/lx5es

شناسایی 90 هزار ویلا و خانه اجاره ای غیرمجاز در مازندران
نامشخص
عکس مربوط به آگهی یک مالک با عنوان "اجاره ویلا با کلبه اختصاصی در شمال" است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از شناسایی 90 هزار ویلا و خانه های اجاره ای غیرمجاز اقامت مسافران در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران؛ دلاور بزرگ نیا روز دوشنبه در نشست شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت در مازندران گفت که طرح ساماندهی این واحدها تا کنون موفقیت چندانی نداشته است. با اجرای طرح ساماندهی و پروانه دار کردن واحدهای اقامتی در استان از چند سال گذشته تاکنون فقط چهار تا پنج هزار مالک این واحدها تن به این کار دادند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اضافه کرد: حذف یکباره این واحدها به دلیل نیاز مسافران بویژه در نوروز امکانپذیر نخواهد بود.

بزرگ نیا گفت: معضل وجود ویلا و خانه های اجاره ای غیرمجاز بیش تر در استان های خراسان رضوی و مازندران به دلیل تعداد زیاد مسافر وجود دارد و استان های دیگر کم تر درگیر این مشکل هستند. وی دلیل اقبال مسافران از این ویلاها و خانه های اجاره ای را آزادی عمل بیش تر در این واحدها در مقایسه با هتل ها و مهمانپذیرها دانست.

وی ادامه داد: اکنون در قالب طرح "خانه مسافر" برنامه ساماندهی خانه های اجاره ای در دست اجراست، ولی این طرح نیز به دلیل مشخص نبودن متولی اصلی کار پس از سازماندهی مشکلاتی را ایجاد کرده است.

به گفته وی برای ساماندهی ویلاها و خانه های اجاره ای باید تمام فرمانداران 22 شهرستان استان پای کار بیایند که تا کنون دو تا سه شهرستان توریست پذیر استان وارد کار شدند.

نایب رئیس انجمن هتل داران مازندران در این نشست گفت: فعالیت ویلاها و خانه های اجاره ای، بی رونقی بازار هتل داران و مراکز اقامتی مجاز استان را در پی دارد.

محمود نادری وجود این مراکز را باعث بی رغبتی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در زمینه هتل داری و مهمانپذیری بیان کرد. وی دلیل اقبال مسافران از واحدهای اقامتی غیرمجاز را آزادی عمل داشتن بیش تر مسافران در مقایسه با محدودیت های مراکز اقامتی مجاز دانست.

بر اساس گزارش میراث فرهنگی مازندران هم اکنون 356 واحد اقامتی رسمی با ظرفیت حدود 30 هزار نفر شب در استان فعالیت دارند.

در نوروز امسال 12 میلیون نفر شب مسافر در مازندران اقامت داشتند که 750 هزار نفر شب مسافر در مراکز غیرمجاز پذیرش شدند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1