از سرگیری فعالیت ایرفرانس در ایران گردشگران فرانسوی را چند برابر خواهد كرد

18 آوریل 2016 - 12:40 dsfr.ir/ti0c1

از سرگیری فعالیت ایرفرانس در ایران گردشگران فرانسوی را چند برابر خواهد كرد
مهدی جعفری
مراسم بازگشایی خط هوایی ایرفرانس در فرودگاه امام خمینی

با از سرگیری مجدد فعالیت خط هوایی ایرفرانس در ایران، به دلیل سهولت پرواز مستقیم و علاقه به گنجینه فرهنگ و تاریخ ایران، تعداد گردشگران فرانسوی در ایران چند برابر خواهد شد.

"مدیرعامل شركت هواپیمایی ایرفرانس"

به گزارش خبرگزاری ایرنا، فدریک گژی روز دوشنبه در محل هتل اسپیناس در نشست خبری به مناسبت بازگشایی خط هوایی ایرفرانس در ایران اظهار کرد: وقتی شب گذشته این خط فعالیت مجدد خود را آغاز کرد، به شدت تحت تاثیر مهمان نوازی ایرانی ها قرار گرفتیم.

وی درباره بحث های پیش آمده و اعتراض عده ای از خدمه برای داشتن حجاب در ایران گفت: ما با اتحادیه پروازهایمان در پاریس صحبت کردیم و جلسات داخلی داشتیم و مشکل حجاب خدمه را حل کردیم. این مشکل همه خدمه نبود بسیاری از نیروهای ما از حضور در ایران بسیار خوشحال بودند و افتخاری برای هر کدام از خدمه پرواز ایرفرانس است که بتوانند با ایرانی ها همکاری کنند و به ایران بیایند.

مدیرعامل ایرفرانس اضافه کرد: ایران و فرانسه تاریخچه ارتباطی خوبی به ویژه از نظر فرهنگی دارند و این موضوع ارتباطات فرهنگی را تقویت خواهد کرد.

گژی تصریح کرد: فعلا فقط پروازها در 3 روز به مقصد تهران خواهد بود و به زودی با ظرفیت 275 صندلی، خدمات عالی به ایرانیان ارایه خواهیم داد.

وی تاکید کرد: از منظر گردشگری آمار می گوید که حدود 7 میلیون از ایرانیان در خارج از کشور خود به ویژه در آمریکا و کانادا هستند و با وجود ممکن نبودن پروازهای مستقیم بین ایران و کشورها، پرواز از فرودگاه ترانزیت شارل دوگل فرانسه، بهترین مشوق و جایگزین خواهد بود. ایران از نظر توریسم بسیار استثنایی است و ما با تبلیغ اماکن تاریخی و توریستی ایران در فرانسه، مشتریان و توریست های زیادی را خواهیم آورد و این به بهترین شکل ممکن به توسعه گردشگری بین دو کشور در عالی ترین شکل خواهد انجامید.

گژی یادآور شد: خوشبین هستیم که از سرگیری این پرواز قطع نخواهد شد و بعد از رفع تحریم ها و برجام، جو بسیار مثبتی بین ایران و فرانسه حاکم شده تا ما فرصت پیدا کنیم تا با مردم، تجار و گردشگران ایرانی کنار هم باشیم.

نخستین پرواز ایرفرانس، بزرگ ترین شرکت هواپیمایی فرانسه به ایران پس از 8 سال روز گذشته (29 فروردین) از سر گرفته شد و این پروازها از پاریس به مقصد تهران سه روز در هفته و مدت زمان پرواز حدود 5 ساعت و 30 دقیقه خواهد بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1