30 می 2020 - 23:11

کمیسیون گردشگری به رتبه بندی تاسیسات گردشگری می پردازد

18 آوریل 2016 - 10:00 dsfr.ir/696wy

کمیسیون گردشگری به رتبه بندی تاسیسات گردشگری می پردازد
مینا رشیدی
هفتمین نشست جلسه کمیسیون تخصصی گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر - یکشنبه 29 فروردین 1395

در هفتمین نشست جلسه کمیسیون تخصصی گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر که یکشنبه 29 فروردین 1395 برگزار شد، تفاهم نامه همکاری میان این کمیسیون با شرکت پارسیان هوشمند درخصوص رتبه بندی و رقابت پذیری گرشگری به امضا رسید.

فرشید شکرخدایی، مدیر عامل گروه پارسیان هوشمند (شرکت مسئول راه اندازی نظام رتبه بندی یکپارچه کشورهای اکو) در رابطه با اقداماتی که این شرکت در خصوص رتبه بندی و رقابت پذیری گردشگری قرار است انجام دهد گفت: پیشنهاد شرکت پارسیان هوشمند بر این است که بر اساس یکسری مسابقات و رتبه بندی ها، تحرک را در اصناف مختلف گردشگری زیاد کنیم. به عنوان مثال، خطوط هواپیمایی را بر اساس نظر تجار رتبه بندی کنیم. اعضای اتاق به عنوان تجار و کاربران اصلی خطوط هواپیمایی می توانند یکی از گروه های هدف چنین نظر سنجی هایی باشند.

وی ادامه داد: مشخص کردن این امر که از دید تجار و مسافرین و بسیاری دیگر، کدام خط هواپیمایی در چه سطحی طبقه بندی می شوند، از جمله مسئولیت هایی است که قرار است گروه پارسیان هوشمند انجام دهند.

فرشید شکرخدایی اضافه کرد: در گام های بعدی، نظرسنجی های گسترده تری در سطح ملی برای رتبه بندی تاسیسات و بخش های مرتبط با گردشگری انجام خواهیم داد. معمولا چنین نظرسنجی هایی به صورت انفرادی توسط خود بنگاه و تاسیسات گردشگری و نه با استفاده از موسسه ثالث دیگر انجام می شود. به عنوان مثال هر هتلی، خودش به چنین اقدامی دست می زند و این نظر سنجی را از مشتریان خود اخذ می نماید.

وی اظهار کرد: هدف اصلی چنین اقدام، اقسام رتبه بندی در کشور است. کار با مخاطبان کوچک و محدود شروع می شود و تا انتهای دوره کمیسیون همه ذی نفعان موضع کمیسیون در فرآیند نظرسنجی دخیل خواهند شد.

مدیر عامل گروه پارسیان هوشمند  بیان کرد: تک تک کمپینهای مسابقه ای که نوعی از رتبه بندی است در اختیار همه قرار خواهد گرفت و در انتهای هر فصل رتبه بندی ها در کمیسیون ارائه شده و بعد از تایید کمیسیون به صورت عمومی نیز منتشر می شود که در این بخش نقش روابط عمومی بسیار مهم است. بدین ترتیب حداقل مدیر عاملان خطوط هواپیمایی از انتظارات و میزان رضایت تجار و کاربران اصلی خود آگاه خواهند شد.

محمد رضا عرب، مدیر روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران در این نشست، خبر از برنامه ها و سیاست های ارتباطی جدید اتاق ایران داد و گفت: قبل از انجام برنامه های روابط عمومی اتاق ایران، با ایجاد بسترسازی های لازم، ظرفیت های مورد نیاز را ایجاد کردیم.

مدیر روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: یک پایگاه خبری به زبان فارسی و انگلیسی ایجاد شده است و از اول اردیبهشت کار خود را آغاز خواهد کرد. امیدواریم با قولی که از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد گرفته ایم، بتوانیم این پایگاه خبری را به خبرگزاری اتاق ایران تبدیل کنیم.

محمد رضا عرب ادامه داد: بدین ترتیب شرایطی فراهم می شود که دیدگاه ها، برنامه ها و مصوبات کمیسیون ها در سطح جامعه منعکس شود.

وی اضافه کرد: ماهنامه اتاق بازرگانی ایران نیز با همکاری معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به هفته نامه تبدیل شده و از خردادماه می توانیم به صورت مرتب این هفته نامه را منتشر کنیم. تمام کمیسیون ها می توانند از ظرفیت های ایجاد شده استفاده کنند. تیراژ این ماهنامه در بدو کار حدود 5 هزار عد است و در سراسر کشور توزیع می شود. در مناسبت های مختلف نیز می توان ویژه نامه ای را ضمیمه آن کرد.

محمدرضا عرب از آماده سازی یک فیلم 4 زبانه از قابلیت های اقتصادی ایران و دیگری فیلمی برای معرفی ایران خبر داد و گفت: به زودی این فیلم ها را در اختیار اتاق های استان ها و کمیسیون ها قرار می دهیم تا به هیات های خارجی و میهمانان خود ارائه دهند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1