دلایل عدم توسعه گردشگری دریایی

17 آوریل 2016 - 18:30 dsfr.ir/j526d

دلایل عدم توسعه گردشگری دریایی
مصطفی غلام نژاد
قایق های گردشگری در آب های جنوب کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی عدم توسعه مطلوب گردشگری دریایی در سواحل و بنادر شمال و جنوب کشور را ناشی از وجود امواج و دینامیک خاص دریای خزر و تراکم بسیار پایین جمعیت به ویژه در سواحل مکران در خلیج فارس و دریای عمان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد سعیدنژاد که در مراسم تجلیل از مسئولان سفرهای دریایی با بیان اینکه در سال های گذشته قدم های مثبتی برای توسعه و تجهیز بخش سفرهای دریایی در سواحل و جزایر کشور برداشته شده، گفت: علی رغم همه اقدامات صورت گرفته، مسافرت های دریایی در ایران فاصله زیادی دارد با آنچه که باید باشد.

سعیدنژاد با اشاره به بازدید پایان سالی وزیر راه و شهرسازی از بنادر مسافری استان هرمزگان و تأکید وی بر ایجاد معاونت گردشگری دریایی در ساختار سازمان بنادر، خواستار راه اندازی سفرهای دریایی بین بندری در دریای خزر با کشورهای همسایه با استفاده از مشاورین صاحب صلاحیت شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه در حال حاضر انتظار درآمد در بخش سفرهای دریایی نداریم، گفت: سازمان بنادر با فراهم کردن تسهیلات مناسب و همکاری با بانک های عامل، در نوسازی ناوگان سفرهای دریایی، ساخت ترمینال های اختصاصی مسافری و تجهیز اسکله های مسافربر عملکرد خوبی داشته است.

سعیدنژاد با تاکید بر اینکه باید به دنبال راه اندازی شناورهای کروز در بخش مسافری باشیم، خواستار خلاقیت در ارائه خدمات جدید به مردم در بخش مسافری شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدام مثبت فروش اینترنتی بلیت سفرهای دریایی برای اولین بار در نوروز امسال گفت: بخش ارتباط مردم با حوزه های دریایی باید بیش از این باشد و با استفاده بهتر از فضای مجازی با هدف دفع نیازهای مردم، مراجعه مردم به بخش های دریایی باید تقویت شود.

سعیدنژاد همچنین افزود: سایت سازمان بنادر باید به گونه ای طراحی و مدیریت شود که مردم با هدف رفع نیازها و خواسته هایشان به آن مراجعه کنند و در کنار آن از چند خبر و گزارش نیز مطلع شوند.

مدیرعامل سازمان بنادر با استقبال از طرح «بندر باز» و امکان بازدید مردم از بنادر و تجهیزات بندری، گفت: این طرح نباید فقط منوط به ایام نوروز باشد، بلکه مردم باید این امکان را داشته باشند که در سایر مناسبت های تعطیل نیز به بنادر کشور بیایند؛ البته با ایمنی کامل و فارغ از هیچ نگرانی.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1