مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی:

طرقبه و شاندیز مکمل زنجیره گردشگری مذهبی مشهد است

17 آوریل 2016 - 17:50 dsfr.ir/224fg

طرقبه و شاندیز مکمل زنجیره گردشگری مذهبی مشهد است
nakhlestanshiraz.ir
شیشیلیک غذای پر طرفدار در شاندیز

شهرستان بینالود و منطقه طرقبه و شاندیز دارای ظرفیت های بسیار بالایی هستند و در حقیقت طرقبه و شاندیز مکمل زنجیره گردشگری مذهبی مشهد است.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری خراسان رضوی"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی؛ حسین زارع صفت با بیان این مطلب در جلسه تقدیر از اعضاء ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بینالود که در مجتمع تفریحی-گردشگری چالیدره برگزار شد افزود: شهرستان بینالود با دارای بودن طبیعت بکر، آب و هوای مناسب و جاذبه های گردشگری بسیار زیاد دارای ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری است با این حال به نظر می رسد تنها از 30 درصد این ظرفیت استفاده شده است.

وی با بیان اینکه 70 درصد ظرفیت منطقه طرقبه و شاندیز درحوزه توسعه گردشگری به بهره برداری نرسیده است اضافه کرد: می توان با برنامه ریزی در این خصوص نسبت به توسعه گردشگری درآینده تصمیمات بسیار خوبی گرفت.

زارع صفت در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل افزود: توسعه گردشگری و تاکید بر افزایش در آمدها از این طریق یکی از راهکارهایی است که به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک می کند.

وی گفت: می توان با همدلی و مشارکت بخش دولتی و خصوصی برنامه ریزی های بسیار مناسبی را در خصوص توسعه گردشگری در این شهرستان انجام داد. بوم گردی و توجه به طبیعت بکر طرقبه و شاندیز یکی از موضوعاتی است که می تواند به توسعه گردشگری در این شهرستان کمک کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در ادامه صحبت های خود با اشاره به غذاهای سنتی شهرستان بینالود و منطقه طرقبه و شاندیز گفت: شیشلیک مهم ترین غذای این منطقه است که البته موضوع ثبت این غذای سنتی در فهرست آثار ملی نیز از سوی این اداره کل در حال پیگیری است.

در پایان این جلسه رئیس، دبیر و اعضاء ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بینالود تقدیر شدند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1