معاون عمران استاندار همدان

برای جهانی شدن لالجین کم کاری را از کسی قبول نمی کنیم

17 آوریل 2016 - 17:20 dsfr.ir/ph2ix

برای جهانی شدن لالجین کم کاری را از کسی قبول نمی کنیم
میثم رودکی - دنیای سفر
نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تهران

به دنبال پیگیری بحث جهانی شدن پایتخت تاریخ ایران، روز گذشته معاون عمرانی استاندار در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ثبت شهر جهانی سفال در بخشداری لالجین حضور پیدا کرد.

در حالی که لالجین 13 روز دیگر را برای میزبانی از داوران بین المللی سازمان جهانی صنایع دستی پیش روی دارد مسولان و برنامه ریزان گردهم آمدند تا با رفع نواقص این شهر را برای مهر تایید گرفتن از داوران آمده کنند.

جهانی شدن تنها برای لالجین نیست

معاون عمرانی استاندار پس از حضور در لالجین در این جلسه که در بخشداری این شهر برگزار شد گفت: با توجه به تأکید استاندار تمامی مدیران کل استان در راستای ثبت جهانی لالجین همگام هستند و ما به عنوان متولیان استان همواره بر این مهم تأکید داشته ایم که گردشگری از محورهای مهم استان همدان است. در حال حاضر در زمینه گردشگری استان ما در ردیف شهرهایی که مقصد گردشگران گذری است تلقی می شود و هنور به جایگاهی نرسیدیم که به واسطه آن شاهد تحول اقتصاد قابل توجهی از آن در استان باشیم.

محمودرضا عراقی افزود: جهانی شدن لالجین می تواند علاوه بر تأثیر مطلوبی که بر این شهر می گذارد حتی کشور و استان را تحت تأثیر قرار دهد.

وی گفت: خصاصت را در برخی زمینه ها باید کنار بگذاریم و با کار کارشناسی و خوب و با دلسوزی کارها را در مدت زمان کوتاه تر به انجام رسانیم و تلاش کنیم تا شهر برای ورود داوران جهانی آماده باشد و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنیم و کم کاری را هم از کسی قبول نمی کنیم.

دستور اکید استاندار بر برنامه ریزی هر چه بهتر شهر جهانی

معاون عمرانی استاندار گفت ما پشتوانه مالی را به انجام خواهیم رساند و باید تلاش شود که کار به نتیجه رسد لذا در غیر اینصورت با اعتراضات مختلف مردمی مواجه شده و به کم کاری محکوم خواهیم شد.

وی با اعلام اینکه ما اجازه نخواهیم داد تا این فرصت از استان ما سلب شود، تأکید کرد: استاندار همدان به گونه ای ویژه بر انجام و به ثمر رسیدن این مهم تأکید کرده است و خود تمام فعالیت ها را رصد می کنند و در شورای برنامه ریزی استان تمایم دستورات را صادره کرده اند.

تبلیغات حلقه مفقود معرفی استان

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان در این جلسه با بر شمردن ویژگی های یک شهر جهانی برای مدیران کل سایر ارگان ها گفت: اگر بخواهیم داشته های استان همدان را در جهان تبلیغ کنیم به هزینه ای بسیار گزاف نیازمند خواهیم بود ولی هم اکنون اگر تلاش کنیم تا لالجین جهانی شود در این راستا به اهداف مطلوبی دست پیدا می کنیم.

علی مالمیر به شعار سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل اشاره کرد و گفت: یکی از بهترین مسیرهای همسو با شعار سال و فرموده مقام معظم رهبری ثبت شهر جهانی است که علاوه بر اشتغال بیش تر و ارزآوری و حمایت کامل از تولید داخلی، گردشگرپذیری و تبلیغ جهانی را نیز به همراه خواهد داشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1