تغییرات اقلیمی‌ عامل خشکی جزایر کوچک

17 آوریل 2016 - 11:30 dsfr.ir/ku4ln

تغییرات اقلیمی‌ عامل خشکی جزایر کوچک
dispatchreview.com
خشک شدن جزایر کوچک به علت گرمایش جهانی

تغییرات اقلیمی ممکن است تا سال 2050 به خشک شدن 73 درصد جزایر کوچک در جهان منجر شود.

به گزارش ایسنا، تاکنون نگرانی از افزایش سطح آب دریاها و خطر جدی زیر آب رفتن جزایر کوچک در سراسر جهان وجود داشته اما اکنون این جزایر در معرض تهدید دیگری هستند که آن هم کاهش دسترسی به آب و افزایش خشکی ناشی از تغییرات آب و هوایی است.

در این بررسی آمده است تغییرات اقلیمی ممکن است تا سال 2050 به خشک شدن 73 درصد جزایر کوچک در جهان منجر شود. این رقم بزرگ‌ تر از آن چیزی است که پیش از این پیش‌ بینی شده بود و نشان می‌ داد 50 درصد جزایر با خشکی روبرو هستند.

کریس کارنائو سکاس، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه کلرادو، گفت: بررسی‌ های انجام شده نشان دهنده تغییرات در خشکسالی یا بی‌ آبی است. همچنین در این مطالعه برای پیش‌ بینی تاثیر تغییرات آب و هوایی بر مناطق جزیره‌ ای کوچک به نسبت بارش باران و میزان تبخیر توجه کردیم.

به گزارش مونگابی، این تیم تحقیقاتی با استفاده از این مطالعه شاخص تغییر خشکی برای 80 جزیره کوچک در جهان را اندازه‌ گیری کرده و دریافتند که افزایش دما و بالا رفتن میزان تبخیر به دلیل تغییرات آب و هوایی 73 درصد جزایر را در معرض خطر خشکی قرار داده و این شرایط بر زندگی شش میلیون انسان تاثیر می‌ گذارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1