نمایشگران کله گرگی درفریمان خراسان رضوی مجازات شدند

16 آوریل 2016 - 12:20 dsfr.ir/br9cd

نمایشگران کله گرگی درفریمان خراسان رضوی مجازات شدند
doe.ir
سلاخی کفتار در فریمان

تعدادی از جوانان با استفاده از موتور سیکلت های تندرو خود مبادرت به رد یابی یک قلاده کفتار کرده و با شقاوت وسنگدلی تمام با استفاده از ضربات متعدد چماق این گونه زیستی با ارزش را زمینگیر کردند.

سرپرست حفاظت محیط زیست فریمان گفت: براساس ویدئوی منتشره درفضای مجازی با موضوع از پای در آوردن یک قلاده کفتار در شهرستان فریمان،موضوع مورد بررسی و یکی از متهمان دستگیر شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، حسن اکبری نژاد ضمن اشاره به شناسایی ، تشکیل پرونده و معرفی متخلفان به مراجع قضایی گفت: در اولین روزهای سال جدید تعدادی از جوانان با استفاده از موتور سیکلت های تندرو خود مبادرت به رد یابی یک قلاده کفتار کردند که پس از تعقیب و گریز دست جمعی موفق شدند حیوان مورد نظر را محاصره و با شقاوت وسنگدلی تمام با استفاده از ضربات متعدد چماق این گونه زیستی با ارزش را زمینگیر کنند.

وی افزود: در همین راستا با توجه به کلیپ منتشره، متخلفان بر اساس رسوم غلط، اقدام به جدا نمودن قسمت هایی از بدن حیوان یاد شده پیش از مرگ آن کردند.

اکبری نژاد ادامه داد: در پایان نیز سر حیوان را جدا کرده و برای رسم مذموم "کله گرگی " که رسمی غیر انسانی است و با چرخاندن سر حیوان در روستاها و بین گله داران مبادرت به جمع آوری وجوه بابت اتلاف این حیوان میکنند، اقدام کردند.

به نقل از اکبری نژاد، نهایتاً با توجه به تحقیقات بعمل آمده و با همکاری نیروی انتظامی افراد خاطی پس از شناسایی و تکمیل پرونده و نظر به اینکه عمل ارتکابی متهمان در خصوص کشتار یک قلاده کفتار از پستانداران وحشی ، جرم و مستوجب مجازات است ، متهمان به مراجع قضایی معرفی و تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

وی افزود: قابل ذکر است طبق مصوبه شماره380شورای عالی محیط زیست مندرج در روزنامه رسمی مورخه 1394/04/31 شورایعالی حفاظت محیط زیست خسارت وارده از جانب متهمین بابت کشتار غیر مجاز یک عدد کفتار وحشی مبلغ 40 میلیون ریال است که می باید به حساب جرائم و شکار وصید سازمان حفاظت محیط زیست واریز شود

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1