معاون امور تالاب ها سازمان محیط زیست مطرح کرد

فایده سیلاب ها برای تالاب ها

16 آوریل 2016 - 15:00 dsfr.ir/au1yg

فایده سیلاب ها برای تالاب ها
باشگاه خبرنگاران جوان
سیل گرفتگی تالاب پلدختر

سیلاب ها برای تالاب ها به ویژه تالاب هایی که رو به خشک شدن هستند فواید بسیار زیادی دارد چرا که به غیر ورود آب به آن ها موجب تعدیل شدن شوری تالاب می شود.

"معاون امور تالاب ها سازمان محیط زیست"

مسعود باقرزاده کریمی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به پدیده سیلاب در برخی استان های کشور در روزهای اخیر اظهار داشت: بارش های اخیر تا حدود زیادی ما را از برنامه جلو انداخت و تاثیرات بسیار مثبتی بر روند تالابی ها گذاشته است.

وی ادامه داد: بارندگی های اخیر موجب شده تا تالاب های شادگان و حتی جازموریان رو به بهبود بگذارند و تا حدودی آب در آنها جاری شود.

معاون امور تالاب ها سازمان محیط زیست خاطر نشان کرد: سیلاب ها فواید بسیاری برای تالاب ها دارند چرا که مواد غذایی برای تالاب ها را با خود همراه می کنند و ضمنا از شوری تالاب ها می کاهند.

باقرزاده کریمی: سیلاب های ناشی از باران را دارای فواید زیادی برای تالاب ها دانست و یکی از برنامه های مهم تالاب ها را آبگیری؛ آن هم از طریق باران عنوان کرد.

در روزهای اخیر و به سبب ورود سامانه بارشی به کشور استان های ایلام، چهارمحال بختیاری، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان و همدان دچار سیلاب شدند و خسارت های به مردم وارد شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1