23 ژانویه 2020 - 02:10

هفتمین اجلاس منطقه ای شورای جهانی صنایع دستی در تبریز برگزار می شود

16 آوریل 2016 - 13:00 dsfr.ir/wb251

هفتمین اجلاس منطقه ای شورای جهانی صنایع دستی در تبریز برگزار می شود
میثم رودکی - دنیای سفر
فرش جهیزیه پروین اعتصامی در "موزه آذربایجان" تبریز

هفتمین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی هشتم اردیبهشت ماه در تبریز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، در این اجلاس علاوه بر برگزاری دو نشست تخصصی با حضور اعضای شورای جهانی صنایع دستی و نشست هم اندیشی صلح و خلاقیت در صنایع دستی، شرکت کنندگان در اجلاس آسیا و اقیانوسیه از بازار فرش مظفریه تبریز بازدید می کنند.

در مدت برگزاری این اجلاس پنج روزه همچنین نمایشگاه آثار فاخر صنایع دستی و فرش آذربایجان شرقی به منظور حفظ و ارتقای عنوان 'تبریز، شهر جهانی فرش دستباف' از سوی شورای جهانی صنایع دستی با حضور میهمانان داخلی و خارجی حاضر در اجلاس آسیا و اقیانوسیه روزهای نهم و دهم اردیبهشت ماه برگزار می شود.

همچنین در ادامه شرکت کنندگان بعد از دیدار با استادان دانشکده فرش دانشگاه هنر اسلامی تبریز، از قسمت های مختلف این مرکز دانشگاهی نیز بازدید خواهند کرد.

تشکیل نشست با کارآفرینان و تولیدکنندگان نمونه استان و بازدید از شهرستان اسکو و روستای تاریخی کندوان از دیگر برنامه های شرکت کنندگان در اجلاس آسیا و اقیانوسیه در مدت اقامت خود از هفتم تا یازدهم اردیبهشت ماه سال جاری در تبریز است.

در نشست هم اندیشی صلح و خلاقیت در صنایع دستی که پنجشنبه نهم اردیبهشت ماه در هتل پارس تبریز برگزار می شود، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی، غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و همچنین مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی سخنرانی می کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1