پرواز ساری - قراکول برقرار می شود

16 آوریل 2016 - 12:00 dsfr.ir/lm596

پرواز ساری - قراکول برقرار می شود
nomadsland.ch
فرودگاه بین المللی ایسیک کول

استاندار ایسیک کول قرقیزستان در سفرش به مازندران با برقراری خطوط پروازی بین ساری و قراکول مرکز استان تحت مدیریتش موافقت کرد.

آکی بایف روز پنجشنبه در دومین روز از سفرش به استان مازندران در نشستی با فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی ساری گفت که این استان دارای دو فرودگاه بین المللی است و با چند کشورخارجی نیز خطوط پروازی مستقیم دارد.

وی افزود: ما به عنوان نماینده عالی جمهوری قرقیزستان دراستان ایسیک کول آمادگی برقراری خطوط پروازی بین ساری و قراکول (مرکز استان ایسیک کول) و یا با سایراستان های ایران برای توسعه روابط دو جانبه را داریم.

استان ایسیک کول یکی از 9 استان جمهوری قرقیزستان محسوب می شود که با 43 هزار و 100 کیلومتر مساحت 490 هزار نفر جمعیت قرار دارد.

ابراز تاسف استاندار ایسیک کول از اجرای نشدن پروتکل دو جانبه

استاندار ایسیک کول قرقیزستان از اجرایی نشدن موافقت نامه های تجاری دو جانبه با استان مازندران در سفر آبان ماه سال قبل استاندار مازندران و هیات تجاری به استانشان ابراز تاسف کرد و خواهان اجرایی شدن این موافقت نامه ها در دوره زمانی کوتاه مدت شد.

آکی بایف گفت که اجرای بخش زیادی از این موافقت نامه ها به خصوص در زمینه تسریع مبادلات بانکی از اختیار مدیران استانی خارج است و باید از سوی دولت این برنامه عملیاتی شود. در حال حاضر شرایط برای اجرایی کردن این موافقت نامه ها وجود دارد و طرفین باید اجرای این برنامه ها را از دولت مرکزی پیگیری کنند.

استاندار مازندران آبان ماه سال 93 به استان ایسیک کول قرقیزستان سفر کرد و در این سفر که سفیر جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان نیز حضور داشت، 9 موافقت نامه دو جانبه بین دو استاندار به امضاء رسید.

تمایل برای سرمایه گذاری مشترک

استاندار ایسیک کول قرقیزستان با اشاره پذیرش کشورشان در اتحادیه گمرکی کشورهای سی آی اس گفت: در شرایط فعلی دروازه این کشور برای ورود کالاهای ایرانی جهت ارسال به کشورهای سی آی اس باز است و ایران می تواند از طریق قرقیزستان کالاهای خود را به میلیون ها جمعیت این کشورها صادر کند. همچنین در استان ایسیک کول ظرفیت های مغفول در حوزه کشاورزی، دامپروری و گردشگری وجود دارد و ما از سرمایه گذاری دو جانبه ایرانیان در این حوزه ها استقبال می کنیم. وی مزیت سرمایه گذاری مشترک بین سرمایه گذاران دو استان را برخورداری از تخفیف عوارض و تعرفه های گمرکی اعلام کرد.

استاندار ایسیک کول قرقیزستان روز گذشته به همراه هیات هشت نفره اقتصادی و تجاری وارد مازندران شد و قرار است در این مدت علاوه بر بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی، مراکز علمی و پزشکی، نشست هایی نیز با اتاق بازرگانی و تجار استان داشته باشد.

ملاقات با استاندار مازندران و انعقاد قرارداد دو جانبه به خصوص پیگیری موافقت نامه سفرهای گذشته دو استاندار از دیگر برنامه های این سفر سه روزه است که روز جمعه انجام شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1