9 ژوئیه 2020 - 21:00

پایان کار نمایشگاه تخصصی گردشگری چین با حضور نمایندگان ایران

15 آوریل 2016 - 14:30 dsfr.ir/nn5wm

پایان کار نمایشگاه تخصصی گردشگری چین با حضور نمایندگان ایران
bangkoktourist.com
نمایشگاه بین المللی گردشگری چین

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی «تخصصی گردشگری خروجی چین» موسوم به (COTTM)، شب گذشته (پنجشنبه) با حضور نمایندگان کشورهای مختلف از جمله ایران در شهر پکن به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، در این نمایشگاه که همه ساله به میزبانی پایتخت چین برگزار می شود، امسال نیز میزبان کشورهای مختلف بویژه چندین شرکت فعال در حوزه گردشگردی از ایران بود و نمایندگان کشورمان نیز تلاش کردند با امکاناتی که در اختیار داشتند، به معرفی جاذبه های گردشگری کشور بپردازند.

یکی از ویژگی های بارز نمایشگاه تخصصی گردشگری «خروجی چین» که امسال هم نزدیک به 100 کشور در آن شرکت داشتند، ارائه جدیدترین و آخرین رویدادهای مهم این صنعت نوظهور جهان از سوی شرکت کنندگان بود که هر موسسه ای تلاش داشت با بهترین و کارآمدترین برنامه در آن شرکت کند تا علاوه بر تصاحب بخشی از این بازار پرسود، در به حرکت در آوردن چرخ صنعت گردشگری کشور خود سهمی داشته باشد.

وظیفه معرفی جاذبه های گردشگری ایران در این دوره را 5 موسسه مسافرتی و گردشگری «تورآور»، «آیتو»، «سفر آفرین»، «مارکوپولو» و «کوله بار سفر» بر عهده داشتند که به همت «جامعه تورگردانان ایران» (ITOA) غرفه هایی در فضایی به وسعت 54 متر مربع در اختیار آنان گذاشته شد.

از ویژگی های بارز این دوره از نمایشگاه بر اساس گفته های مسئولان همین موسسه ها، توجه ویژه به ایران و جاذبه های گردشگری آن بر خلاف دوره های قبل بود و دلیل آن را شرایط ویژه ای می دانستند که برخی کشورهای خاورمیانه به دلیل مناقشات سیاسی درگیر آن شده اند.

این نمایشگاه که یکی از مشهورترین مراکز برای حضور بخش های مختلف و سازمان های توریستی داخلی و خارجی به حساب می آید را مرکز نمایشگاهی وابسته به وزارت کشاورزی چین میزبانی می کرد. همچنین نمایشگاه مذکور از جمله مهم ترین نمایشگاه ها در زمینه تجارت گردشگری، گردشگری داخلی و خارجی،‌ خدمات توریستی،‌ مهمانپذیری و همچنین هتلداری است.

بیش از 4 هزار نفر در برپایی و برگزاری این نمایشگاه مشارکت داشتند و هزاران نفر در طول مدت آن در شهر پکن از آن به گرمی استقبال کردند که بخش عمده بازدیدکنندگان آن را نمایندگان شرکت های مختلف گردشگری و صنایع مربوط به توریسم تشکیل می داد. این نمایشگاه به بازار خدمات گردشگری چین نیز شهرت دارد و همه ساله در جریان برگزاری آن میان شرکت های داخلی و خارجی ده ها قرارداد بسته می شود.

تبادل مستقیم و چهره به چهره با دست اندرکاران صنعت گردشگری در چین، آشنایی با چین به عنوان یکی از مهم ترین قطب های گردشگری دنیا، یافتن فرصت ها و شرکای جدید، شناخت عمیق تر از بازار جهانی گردشگری و بستن قراردادهای تجاری از مزایای نمایشگاه گردشگری مذکور در پکن است.

از جمله کشورهای شرکت کننده در این دوره از نمایشگاه می توان به ایران، غنا، آمریکا،‌ مکزیک، اوکراین، استرالیا،‌ فیلیپین، ‌ایتالیا، انگلیس، فنلاند، بوتان، امارات، ایسلند، ‌نپال، شیلی، بنگلادش و ویتنام اشاره کرد.

همچنین در مدت برپایی نمایشگاه بسیاری از بازدید کنندگان توانستند با صنعت گردشگری، خدمات گردشگری و توریستی، تورگردانی و ظرفیت های بالای این صنعت و تاثیرات آن بر رشد اقتصادی کشورهای شرکت کننده از جمله ایران آشنا شوند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1