آرامگاه عطار نیشابوری گلباران شد

13 آوریل 2016 - 17:40 dsfr.ir/k105a

آرامگاه عطار نیشابوری گلباران شد
باشگاه خبرنگاران جوان
گلباران آرامگاه عطار نیشابوری

همزمان با فرا رسیدن 25 فروردین روز ملی بزرگداشت شیخ فریدالدین عطار نیشابوری مقبره این عارف و شاعربلند آوازه ایران زمین گلباران شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، آرامگاه این شاعر و عارف گرانقدر در مراسمی امروز با حضور جمعی از مدیران و مسئولان استان و مهمانانی از داخل و خارج کشور گلباران و شرکت کنندگان در این مراسم با اهداء شاخه های گل به مقبره عطار نیشابوری یاد این شاعر و حکیم فرزانه را گرامی داشتند.

این مراسم، پس از برگزاری مراسم همایش روز بزرگداشت عطار که در فرهنگسرای سیمرغ این شهرستان برگزار شد، انجام و مقبره این عارف و شاعر نامی گلباران شد.

مردم و فرهنگ دوستان، مسئولان و هنرمندان در ادامه مراسم روز بزرگداشت عطار در باغ آرامگاه این عارف گرد هم آمده و مقبره او را گلباران کردند.

در این مراسم هم چنین حدود 200 نفر از گردشگرانی که امروز برای اولین بار با قطار گردشگری تور مشاهیر از مشهد به نیشابور رفته بودند نیز حضور داشتند.

گفتنی است؛ مراسم روز ملی عطار بعد از ظهر امروز نیز با حضور مسئولان و هنرمندان و عطاردوستان در باغ آرامگاه عطار نیشابوری برگزار خواهد شد.

هم چنین، برای اولین بار قطار گردشگری مشاهیر استان خراسان رضوی همزمان با فرا رسیدن 25 فروردین روز ملی عطار از مشهد مقدس به مقصد نیشابور با بدرقه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، مدیرکل شرکت راه آهن استان و جمعی از مدیران و مسئولان استان به راه افتاد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 14 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1