15 اکتبر 2019 - 08:40
رئیس ایرباس در برلین خبر داد:

تحویل نخستین هواپیماهای ايرباس به ایران در آینده نزدیک

13 آوریل 2016 - 19:00 dsfr.ir/1r1b4

تحویل نخستین هواپیماهای  ايرباس به ایران در آینده نزدیک
airbus.com
هواپیمای ایرباس

رئیس شركت هواپیماسازی ایرباس در جمع خبرنگاران ابراز امیدواری كرد اولین هواپیمای سفارش ایران در هفته های آینده تحویل داده شود.

به گزارش ایرنا، بره گیه رئیس شرکت ایرباس در جمع خبرنگاران ایرانی گفت: با تحویل اولین فروند از هواپیماهای سفارشی ایران به زودی شاهد پرواز این هواپیماها با آرم ایران ایر بر فراز آسمان ها خواهیم بود.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی که اکنون در آلمان به سر می برد پیش تر با رد اخبار منتشر شده مبنی بر تعویق در نهایی شدن قرارداد خرید 118 فروند ایرباس، تاکید کرد که این قرارداد در آینده نزدیک نهایی خواهد شد.

پیش قرارداد خرید این ناوگان از ایرباس در سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به فرانسه به امضا رسید.

با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها، در سفر اروپایی رئیس جمهوری اسلامی ایران به فرانسه، قرارداد خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس منعقد شد.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به آلمان سفر کرده است. وی روز گذشته پس از دیدار با گابریل در گفت و گو با نمایندگان رسانه های ایرانی در برلین، مذاکرات خود با وزیر اقتصاد آلمان را بسیار سازنده توصیف کرد.

وی گفت: بنا به دعوت وزیر اقتصاد آلمان که در آخرین سفرش به ایران در نوزدهم ژوئیه 2015 انجام گرفت سرگرم دیدار از آلمان هستم. در دیدار وزیر اقتصاد آلمان از ایران ما درباره طرح های گوناگونی که آلمانی ها می توانند نقشی در آن ها ایفا کنند ازجمله در زمینه حمل و نقل، خانه سازی، سیستم راه آهن، هوانوردی و همچنین جاده سازی گفت و گو کردیم. ما در برلین نیز به مذاکرات خود در مورد این طرح ها نظیر طرح های بسیار خوب و مهم خط آهن و توسعه بنادر ایران ادامه دادیم.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان ابراز امیدواری کرد که قرارداد برخی از این طرح ها هنگام دیدار گابریل وزیر اقتصاد آلمان از ایران که قرار است در دوم ماه مه سال جاری میلادی انجام گیرد، نهایی شود.

آخوندی همچنین با مقامات ارشد شرکت های آلمانی از جمله زیمنس، فولکس واگن و برخی مقامات بانکی آلمان ملاقات کرد.

بر اساس این گزارش، اخیرا علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در جمع خبرنگاران گفت: در طول چندماه اخیر و تغییر سیاست های دولت ایران توافقاتی در حوزه حمل و نقل هوایی صورت گرفت که طبق توافق انجام شده قرار است 8 تا 9 فروند از هواپیماهای خریداری شده از ایرباس در سال جاری میلادی به ناوگان هوایی ایران تحویل داده شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1