مدیرکل امور پایگاه های کشور:

شوش دارای ظرفیت و جایگاه ویژه ای است

13 آوریل 2016 - 15:40 dsfr.ir/mq1fg

شوش دارای ظرفیت و جایگاه ویژه ای است
susachtb.ir
پایگاه میراث جهانی شوش

مدیرکل امور پایگاه های کشور در بازدید از محوطه های میراث جهانی شوش، سالن معرفی و اطلاع رسانی و آزمایشگاه پایگاه شوش گفت: شوش دارای ظرفیت و برند ویژه ای است.

به گزارش میراث آریا؛ فرهاد عزیزی ادامه داد: چون امسال اولین سالی است که قرار است اعتبار جهانی به شوش تعلق بگیرد، هدف از بازدید بیش تر بررسی بود تا به عینه مسائل و مشکلات موجود مشاهده و اولویت های مربوط به حل و فصل مسائل و مشکلات حوزه های مختلف: اجرایی، حفاظتی، زیرساخت های گردشگری و امثال آن تعیین شود.

وی تصریح کرد: شوش توانسته به این موقعیت برسد که خود را در قامت یک پایگاه جهانی نشان بدهد و در میان پرونده های مختلف متقاضی ثبت جهانی شدن مدال استثناء و شایسته جهانی شدن را به گردن خود بیاویزد. البته به این معنی نیست که مشکلات و کمبودهایی نظیر مسئله هتلینگ انکار شود.

مدیرکل امور پایگاه های کشور افزود: جایی که ثبت جهانی می شود و از میراث ملی به میراث جهانی تبدیل می شود یعنی مورد توجه است و دارای ظرفیت و برند ویژه ای است برنامه ها و اولویت های در نظر گرفته شده شامل تمام جنبه ها: حفاظت و مرمت، گردشگری و زیرساخت های مورد نیاز هم در داخل شهر شوش و هم خارج آن را شامل می شود که البته باید دستگاه ها و نهادهای مرتبط نیز در فعالیت های شهر همت بیش تری بگمارند و شرایطی برای آماده سازی در کل شهر صورت گیرد.

عزیزی تصریح کرد: تمام دستگاه های شوش و از همه مهم تر خود مردم باید نگاه ویژه ای نسبت به این مسئله داشته و دست در دست هم بدهند تا از این ظرفیت و برند استفاده کنند، در کنار این ها سازمان میراث فرهنگی هم از تجارب کسب شده و بودجه ای که به این منظور تعریف می شود و از کلیه امکانات استفاده کرده تا بستر مناسب تری را برای حضور توریست ها و گردشگران فراهم شده و مسئله گردشگری بیش از پیش مرتفع و شکوفا شود.

وی در پایان اضافه کرد: با مشارکت می توان به ارزش کار افزود، اینکه همه دستگاه ها، نهاد ها و مردم به کمک سازمان میراث فرهنگی یک شرایط خوب برای آینده این شهر جهانی به وجود آورند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1