برند گردشگری اصفهان نیمه اول امسال رونمایی می شود

13 آوریل 2016 - 15:00 dsfr.ir/3h0z5

برند گردشگری اصفهان نیمه اول امسال رونمایی می شود
دنیای سفر
توریست ها به منظور برندسازی در میدان نقش جهان اصفهان عکس می گیرند

برند گردشگری شهر اصفهان در دست مطالعه است و با انتخاب این برند، تا نیمه اول امسال از آن رونمایی خواهد شد.

"رئیس كمیسیون حقوقی مجمع گردشگری استان اصفهان"

رضا برادران اصفهانی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برند گردشگری اصفهان، نشان و نماد این شهر تاریخی و فرهنگی در زمینه گردشگری است و باید در انتخاب آن نهایت دقت را انجام داد.

وی اظهار کرد: برند یک شهر در بردارنده ویژگی های فرهنگی، اجتماعی و صنایع مختلف آن شهر است و نباید بصورت شتاب زده یا اعمال سلایق شخصی انتخاب شود.

رئیس کمیسیون حقوقی مجمع گردشگری استان اصفهان با اشاره به اینکه از پس از زمان صفویه، نیمی از صنایع دستی جهان در شهر تاریخی اصفهان تولید می شده است، افزود: به همین دلیل اصفهان را نصف جهان نامیدند. بنابر این باید در انتخاب برند گردشگری اصفهان نیز به این موضوعات توجه کرد و در انتخاب آن شتاب زده عمل نکرد زیرا تغییر برند یک شهر همانند خوراندن سم مهلک به آن شهر است. چنانچه در انتخاب برند گردشگری شهر اصفهان اشتباهی بوجود آید، چهره تاریخی و فرهنگی این شهر که از آن به عنوان شهر موزه یاد می شود، تخریب خواهد شد.

کنفرانس بین المللی برند گردشگری اویل دی ماه سال گذشته به میزبانی اتاق بازرگانی اصفهان با حضور کارشناسان داخلی و خارجی برگزار شد.

در همین حال برادران اصفهانی، کنفرانس برگزار شده را بی ثمر دانست و تصریح کرد: برند گردشگری باید مقبولیت عمومی داشته باشد و انتخاب آن کار مردم و نخبگان گردشگری شهر است. براساس اعلام اتاق بازرگانی اصفهان برای برگزاری همایش یاد شده هزینه های کلانی صرف شد اما به دلیل عدم هماهنگی بین اتاق بازرگانی اصفهان و دست اندرکاران گردشگری استان، نتایجی که باید از کنفرانس بین المللی برند گردشگری اصفهان به دست می آمد، به دست نیامده است.

عضو کمیسیون حقوقی مجمع گردشگری اصفهان تصریح کرد: انتخاب برند گردشگری شهر، بدون برگزاری همایش های پرهزینه و با انجام تحقیقات علمی، فراخوان عمومی و استفاده از نظرات اهل فن امکانپذیر است. مجمع گردشگری اصفهان برای انتخاب برند گردشگری شهر در این راستا قدم برداشته و امیدوار است تا نیمه اول امسال برند گردشگری اصفهان را انتخاب و از آن رونمایی کند.

استان اصفهان با بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی که یکهزار و 850 مورد آن به ثبت ملی و چهار اثر آن به نام های میدان امام (ره)، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده است، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی می باشد. اصفهان همچنین با برخورداری از جاذبه های طبیعی سرسبز و کویری در غرب و شرق استان، گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب می کند.

وجود تنوع قومیت های مختلف در این استان و همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان توحیدی در اصفهان از دیگر ویژگی های شهر گنبدهای فیروزه ای است که انگیزه گردشگران جامعه شناس و محققان این حوزه را برای سفر به اصفهان دو چندان می کند.

بر اساس اعلام اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، در حال حاضر بیش از 18 هزار هنرمند در بیش از 196 رشته صنایع دستی در این استان فعالیت می کنند. شورای جهانی صنایع دستی، 14 مهر سال 94 اصفهان را از بین شش شهر جهان که نامزد ثبت جهانی صنایع دستی شده بودند به عنوان شهر جهانی صنایع دستی برگزید. استان اصفهان دارای 90 هتل و 65 مهمانپذیر است که از این تعداد 57 هتل و 30 مهمانپذیر در شهر اصفهان قرار دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1