طرح ضربتی اشتغال با استفاده از ظرفیتهای میراث فرهنگی در دست تهیه است

13 آوریل 2016 - 14:40 dsfr.ir/kk6sb

طرح ضربتی اشتغال با استفاده از ظرفیتهای میراث فرهنگی در دست تهیه است
میراث آریا
مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

طرح ضربتی ایجاد اشتغال با استفاده از ظرفیت های سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دست تهیه است و ظرف دو ماه آینده این طرح به دولت و شورای عالی اشتغال ارائه می شود.

به گزارش میراث آریا؛ مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار نوروزی جمعی از مدیران ستادی، فرمانده و اعضاء پایگاه بسیج سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: امیدواریم با لغو تحریم های غیرقانونی و ناعادلانه و سرمایه گذاری هایی که در حال انجام است، در سال 95 شاهد رشد اقتصادی مطلوب در کشور باشیم.

معاون رئیس جمهور با اشاره به نامگذاری سال 95 توسط مقام معظم رهبری، افزود: با توجه به اهمیت رونق اقتصادی در کشور، مبانی اقتصاد مقاومتی که در اسفند ماه سال 92 توسط مقام معظم رهبری تبیین شده است توسط مجموعه دولت و دستگاههای اجرایی به صورت جدی  در دستور کار قرار گرفته و پیگیری می شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: با برگزاری جلسات مکرر و اجرای طرح های کارشناسی شده، باور داریم که در آینده نزدیک شاهد تاثیرات مثبت این اقدامات خواهیم بود.

سلطانی فر تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی نقش و جایگاه ویژه ای دارد، مسئولیت ها و وظایف این سازمان به گونه ای است که در فرآیند توسعه اقتصادی و توسعه فرهنگی کشور، وظیفه و مسئولیت میژه دارد.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: با استفاده از این طرح و ظرفیت های سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این سازمان در بخش اقتصادی و به ویژه برای حل مشکل معیشت و معضل اشتغال، کمک جدی و تاثیرگذاری به دولت خواهد کرد.

وی ادامه داد: همه مدیران در تمامی بخش ها و استانها و همچنین بسیج و نیروهای دلسوز باید همت کنند تا با استفاده از ظرفیت های طرح های پایدار و منسجم در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، حل معضل اشتغال و رفع مشکل معیشتی، گام های اساسی برداشته شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه یادآور شد: با منابع کم و سرعت بسیار، می توان در در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشتغال ایجاد کرد این در حالی است که ایجاد اشتغال در سایر بخش های صنعتی به سرمایه های هنگفتی نیاز دارد. زمینه سازی اشتغال در صنایع دستی، اقشار ضعیف کشور را در بر می گیرد.

معاون رئیس جمهور در پایان با اشاره به ثبات و آرامش فعلی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نسبت به حرکت در مسیر درست و تحقق منویات مقام معظم رهبری ابراز امیدواری کرد.

همچنین در این جلسه سرهنگ حسن اکبری فرمانده مرکز مقاومت بسیج و فخرالدین صابری دبیر ستاد اقامه نماز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سخنانی از اقدامات و فعالیت های معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تقدیر و تشکر کردند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1