20 سپتامبر 2019 - 12:21

همکاری گردشگری؛ دو به صفر به نفع روسیه!

13 آوریل 2016 - 12:00 dsfr.ir/i45yw

همکاری گردشگری؛ دو به صفر به نفع روسیه!
علی خدایی
گردشگران خارجی در اصفهان

در جریان توافق و تلاش بر سر تبادل گردشگر میان روسیه و ایران، تعداد ایرانیان مشتاق سفر به روسیه 2 برابر شده، اما روس ها همچنان سفر به کشورهای دیگر مانند جمهوری آذربایجان را به ایران ترجیح می دهند.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، مدت ها است که با بروز تنش میان ترکیه و روسیه و انسداد تبادل گردشگر میان این دو کشور، در ایران سخن از جذب گردشگران روس، تلاش های گسترده برای معرفی ایران به عنوان مقصد جایگزین ترکیه و راه اندازی متقابل دفتر توسعه گردشگری در دوکشور به میان آمده است، اما نخستین نتیجه محسوس این تلاش ها دو برابر شدن تعداد گردشگران ایرانی در روسیه بود.

از دیگر سو به گزارش روزنامه کومرسانت، سفر گردشگران روس به جمهوری آذربایجان از آغاز سال 2016 با رشد دو برابری مواجه بوده است. بر پایه همین گزارش نمودار شمار گردشگران روس که به باکو و تفلیس سفر می کنند شیب تندی داشته و شمار بلیت برای سفرهای هوایی به دو مقصد یاد شده، 3 برابر افزایش داشته است.

این گزارش، دلیل اصلی این رشد پرشتاب را تمایل گردشگران روس به یافتن مقصدهای جایگزین پس از حذف سفرهای مستقیم هوایی به ترکیه و دشواری سفر به این کشور دانسته است. این در حالی است که وزیر انرژی روسیه در آخرین روزهای سال 94 از دو برابر شدن شمار گردشگران ایرانی خواهان سفر به روسیه و رشد 21 درصدی حجم کالاهای تجاری دو کشور در یکسال گذشته خبر داد. او در پاسخ به این بازار تقاضای رو به رشد، افزایش پروازهای بین دو کشور را ضروری دانست.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1