یش‌ بینی باد و باران برای تهران در روز آینده

12 آوریل 2016 - 15:40 dsfr.ir/s56xn

یش‌ بینی باد و باران برای تهران در روز آینده
ایرنا
باران بهاری

مدیرکل پیش‌ بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن تشریح وضعیت بارشی کشور تا پایان هفته، از وزش باد شدید در غرب و جنوب غرب کشور طی امروز و فردا خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌ و گو با  ایسنا، گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه ها و داده‌ های هواشناسی، با استقرار سامانه فعال بارشی تا روز جمعه به تناوب بارش باران یا رگبار و رعد و برق در غرب، جنوب غرب، شمال غرب، دامنه‌ های البرز مرکزی، مناطق مرکزی، دامنه‌ های زاگرس و به صورت ضعیف تر در شمال شرق کشور و به تدریج در مناطق جنوبی کشور پیش بینی می‌ شود.

وی اظهار کرد: انتظار داریم بیشینه بارش‌ های این سامانه امروز در استان های ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مناطق غربی کردستان و کرمانشاه، جنوب استان آذربایجان غربی، زنجان، خوزستان و در روز چهارشنبه بیشینه بارش در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، مرکزی، قم، غرب اصفهان، غرب فارس، شمال فارس و استان های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل قزوین، البرز، تهران و سمنان پیش بینی می‌ شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: در روز پنجشنبه 26 فروردین، ضمن تداوم بارندگی ها در غالب مناطق غربی، سواحل دریای خزر، شمال شرق و جنوب کشور بارش ها در استان های ایلام، خوزستان، بوشهر، کرمانشاه، زنجان، لرستان، مرکزی، همدان، غرب و جنوب فارس، کهگیلویه وبویراحمد، چهارمحال و بختیاری و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز شامل قزوین، البرز و تهران از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

به گفته وظیفه، پدیده غالب مناطق یاد شده در این مدت بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهد بود که این شرایط جوی در مناطقی که بیشینه بارش را دارند منجر به آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه خواهد شد. در ضمن طی امروز و فردا وزش باد درغرب و جنوب غرب کشور از شدت بیشتری برخوردار است.

وی در مورد وضعیت هوای استان تهران طی روزهای آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روز چهارشنبه 25 فروردین، ابری، همراه با بارش باران و وزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق با حداکثر و حداقل دمای 19 و 11 درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه 26 فروردین، ابری، در بعضی ساعات بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 21 و 12 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1