پیکر پیشکسوت محیط زیست در پردیسان تشییع شد

12 آوریل 2016 - 12:40 dsfr.ir/yd2p5

پیکر پیشکسوت محیط زیست در پردیسان تشییع شد
doe.ir
مراسم تشییع محمدباقر صدوق

پیکر محمد باقر صدوق از مدیران پیشکسوت محیط زیست صبح امروز سه شنبه از مقابل معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست تشییع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، محمد باقر صدوق که از بیماری قلبی رنج می برد، 22 فروردین دار فانی را وداع گفت و امروز با حضور معاونان و مدیران پیشین و فعلی سازمان حفاظت محیط زیست تشییع و برای خاکسپاری به زادگاهش اراک منتقل شد.

در این مراسم فرهاد دبیری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صدوق دوستدار محیط زیست، دلسوز و مهربان با طبیعت، بی باک و رک گو بود.

وی افزود: صدوق تمام زندگی خود را وقف حفاظت از محیط زیست کرد و لحظه ای برای تلاش در این راه فروگذار نکرد و تمام اوقات زندگی خود را تا آخرین لحظه در اختیار محیط زیست گذاشت.

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با صدور پیامی درگذشت محمدباقر صدوق از چهره های خدوم محیط زیست کشور و مدیران پیشکسوت محیط زیست را تسلیت گفت.

در متن پیام تسلیت معصومه ابتکار آمده بود: اینک که مرگ؛ حقیقت انکارناپذیر زندگی، ما را در غم فقدان از دست دادن دکتر محمد باقر صدوق عضو موثری از خانواده بزرگ محیط زیست کشور نشانده است، این ضایعه را به خانواده ایشان و عموم هموطنان تسلیت می گویم.

گفتنی است، فاطمه واعظ جوادی، محمد جواد محمدی زاده روسای پیشین سازمان حفاظت محیط زیست، دلاور نجفی، احمدعلی کیخا، علی محمد شاعری، اصغر محمدی فاضل ، مجید یزدی معاونان پیشین این سازمان، فرهاد دبیری، سید محمد مجابی، سعید متصدی، پروین فرشچی، مهناز مظاهری معاونان کنونی سازمان حفاظت محیط زیست، مدیران کل ستادی و استانی، هوشنگ ضیایی، بهرام حسن زاده کیابی و جمعی از اساتید دانشگاه، کارکنان و بازنشستگان و پیشکسوتان این سازمان خبرنگاران و فعالان حوزه محیط زیست، همسر و فرزندان و خانواده آن مرحوم از جمله حاضران در این مراسم بودند.

پیکر مرحوم دکتر محمد باقر صدوق پس از تشییع در پردیسان برای خاکسپاری به شهر اراک منتقل خواهد شد .
صدوق مسئولیت ‌های گوناگونی در سازمان حفاظت محیط زیست از جمله معاونت محیط طبیعی سازمان، مدیر کل محیط زیست استان تهران و مدیرکل محیط زیست استان مرکزی را در پرونده کاری خود داشت.

صدوق که فرزند روحانی مبارز، شهید حجت الاسلام محمد صادق صدوق بود، مدرک کارشناسی شیمی خود را از دانشگاه تبریز اخذ کرد. کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست، کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی و دکترای علوم محیط زیست از دیگر مدارج تحصیلی بود که این چهره طی کرد.

وی در سال های پس از انقلاب سمت هایی از جمله کارشناس محیط زیست، مدیرکل محیط زیست استان خراسان، مدیرکل محیط زیست استان مرکزی، مدیرکل محیط زیست استان هرمزگان، مدیرکل محیط زیست استان تهران، سرپرست دفتر برنامه ریزی سازمان محیط زیست و معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان را عهده دار بود.

صدوق در سال 1378 از سوی ( NGO ) 'جبهه سبز ایران' به عنوان مدیر نمونه سازمان محیط زیست در کشور، در سال 1380 به عنوان پژوهشگر برگزیده کشور و در سال 1381 به عنوان پژوهشگر برگزیده استان مرکزی معرفی شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1