تهران بیابان می‌شود؟!

12 آوریل 2016 - 11:40 dsfr.ir/8t0b7

تهران بیابان می‌شود؟!
اتاق خبر24
نشست زمین در تهران

دشت تهران از اقلیم نیمه خشک به سمت خشک و بیابانی شدن در حال حرکت است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: دشت تهران از اقلیم نیمه خشک به سمت خشک و بیابانی شدن در حال حرکت است.

 محمد هادی حیدرزاده مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران در گفت‌ و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص نشست بی رویه زمین‌ های تهران اظهار داشت: با توجه به این‌ که نشست زمین آخرین مرحله قبل از بیابانی شدن در یک اکوسیتم است هم اکنون دشت تهران در این مرحله به سر می‌ برد و دچار فرونشینی به میزان 30 تا 35 سانتی متر شده که عدد بالایی است.

وی تصریح کرد: دشت تهران از اقلیم نیمه خشک به سمت خشک و بیابانی شدن در حال حرکت است و کشور ما از لحاظ شرایط اقلیمی در یک دوره خشکسالی 30 ساله قرار گرفته است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران در خصوص دلیل فرونشست زمین گفت: کاهش عمق سفره‌ های آب زیرزمینی‌ مهم‌ ترین دلیل نشست بی رویه دشت تهران است و برداشت بی‌ رویه آب، وجود چاه‌ های غیر مجاز در سطح استان و حاکمیت شرایط اقلیمی که مانع از تزریق به موقع سطح آب‌ های زیرزمینی شده از دلایل فرونشت دشت تهران و کاهش سطح آب‌ های زیرزمینی این دشت بوده است.

 حیدرزاده درباره راهکارهای مقابله با این بحران بیان کرد: برخورد با چاه‌ های غیر مجاز، ورود جدی دستگاه قضایی و توزیع عادلانه آب بین کشاورزان از برنامه ریزی‌ های انجام شده برای تشدید فرونشت دشت تهران است که از طریق وزارت نیرو  و دستگاه‌ های اجرایی مربوطه انجام خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1