امضای 2 سند همکاری با قزاقستان در زمینه راه آهن و کشتیرانی

12 آوریل 2016 - 08:00 dsfr.ir/z36ur

امضای 2 سند همکاری با قزاقستان در زمینه راه آهن و کشتیرانی
مهدی قربانی
دکتر روحانی و نورسلطان نظربایف روسای ایران و قزاقستان

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان برای توسعه بیش از پیش روابط و مناسبات دو جانبه، 9 یادداشت تفاهم و موافقت نامه همکاری در بخش های مختلف به امضا رساندند.

اسناد همکاری بین تهران و آستانه روز دو شنبه در حضور دکتر حسن روحانی و نورسلطان نظربایف روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان و توسط مقامات عالی رتبه دو کشور امضا شد.

در میان این یادداشت های تفاهم همکاری، دو تفاهم نامه  نیز در زمینه همکاری راه آهن جمهوری اسلامی ایران با شرکت ملی راه آهن جمهوری قزاقستان و پروتکل همکاری بین شرکت خطوط کشتیرانی ایران و شرکت ملی «جی.اس.سی» راه آهن قزاقستان به امضا رسید.

یادداشت تفاهم همکاری های دیگر شامل حوزه همکاری های فناورانه، پروتکل توسعه همکاری های اقتصادی در زمینه های صنعت، تجارت و سرمایه گذاری، برنامه بلندمدت همکاری حمل و نقل و ترانزیت در مسیر جاده ابریشم، یادداشت تفاهم همکاری بین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بانک ملی جمهوری قزاقستان، یادداشت تفاهم همکاری صندوق ملی ایران و شرکت مادرتخصصی ملی «بایترک» قزاقستان، موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی و موافقت نامه انتقال محکومین به حبس، اسناد و موافقتنامه هایی بودند که برای شتاب بخشیدن به سطح روابط تهران و آستانه به امضا رسید.

این پروتکل های همکاری با حضور جمعی از وزرا از جمله عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی امضا شدند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1