بافت تاریخی شوشتر با مشارکت شهرداری احیاء می شود

12 آوریل 2016 - 13:00 dsfr.ir/uf4p6

بافت تاریخی شوشتر با مشارکت شهرداری احیاء می شود
shushtarerooz.ir
سازه های آبی تاریخی شوشتر

بافت تاریخی شوشتر با مشارکت پایگاه میراث فرهنگی و شهرداری این شهرستان احیاء و ساماندهی می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، طی توافق رئیس پایگاه سازه های آبی - تاریخی شوشتر با شهرداری این شهرستان قرار است که شهرداری واحدی را با نظارت میراث فرهنگی برای ساماندهی بافت تاریخی شوشتر ایجاد کند.

«بیژن حیدری» مدیر پایگاه سازه های آبی تاریخی شوشتر با اعلام این خبر گفت: از آن جایی که بافت تاریخی شوشتر از وضعیت مناسبی برخوردار نیست، پس از جلسات مکرر با شهرداری شوشتر و اهالی بافت تاریخی قرار شد که در مرحله اول واحدی برای حفاظت و احیاء بافت تاریخی شوشتر در شهرداری ایجاد شده و پس از آن با مشارکت مردم و همکاری شهرداری، ساختمان ها و معابر ساماندهی و احیاء شوند.

حیدری با اشاره به آغاز اقدامات ساماندهی بافت تاریخی شوشتر از سال گذشته افزود: اقدامات مربوط به احیاء و ساماندهی بافت تاریخی شوشتر در هیات راهبردی پایگاه جهانی شوشتر و همچنین شورای فنی استان خوزستان بررسی و تمامی اقدامات شهرداری در این خصوص با نظارت میراث فرهنگی انجام خواهد شد.

به گفته وی در حال حاضر همکاری های بسیار خوبی با مسئولان شهری شوشتر و انجمن های مردم نهاد وجود دارد به طوری که پایگاه جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر با همکاری انجمن های میراث فرهنگی توانست در ایام نوروز نزدیک به 40 هزار بروشور با فرمت و اطلاعات کاملا متفاوت تهیه و میان بازدید کنندگان توزیع کند.

مدیر پایگاه سازه های آبی تاریخی شوشتر اعلام کرد: در حال حاضر 10 هزار جلد کتابچه راهنمای گردشگری شوشتر با مشارکت انجمن های دوستداران میراث فرهنگی شوشتر منتشر شده است که این اتفاق نشان از تعامل دوسویه میراث فرهنگی با مردم، انجمن های میراث فرهنگی و مسئولان شهری دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1