برگزاری همایش "فنآوری قطارهای پرسرعت در ایران" با همكاری ایران و ژاپن

12 آوریل 2016 - 11:00 dsfr.ir/we2xw

برگزاری همایش "فنآوری قطارهای پرسرعت در ایران" با همكاری ایران و ژاپن
guim.co.uk
قطار پرسرعت ژاپن

همایش مشترک ایران و ژاپن پیرامون فن آوری قطارهای پرسرعت در ایران، 28 اردیبهشت 1395 (17 می 2016) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ این همایش توسط فدراسیون مهندسان ژاپن (JEF) و به میزبانی راه آهن جمهوری اسلامی ایران سازماندهی می شود که هدف از برگزاری آن، معرفی فن آوری ژاپنی شینکانسن و کمک به تبادل فن آوری بین ژاپن و ایران است.

بنا بر این گزارش؛ همایش فوق که طیف گسترده ای از موضوعات مرتبط با قطارهای پرسرعت و فنآوری های نوین این عرصه را در برمی گیرد، برای شرکت کنندگان علاقمند به این موضوع بسیار مفید خواهد بود و به عنوان یکی از گام های اولیه ملموس ایران و ژاپن در جهت تعمیق همکاری های خود در زمینه  فن آوری قطارهای پرسرعت ثبت خواهد شد.

این گزارش می افزاید؛ در این همایش محورها و مباحثی چون ایمنی و قابلیت اطمینان، سیستم برق، هزینه ساخت، دلیل هزینه بالاتر در مقایسه با فرانسه و چین، صرفه جویی انرژی، ویژگی های زیست محیطی، شامل فن آوری قطار سبک، سایر مزایا و زیان ها، از جمله ویژگی های فن آوری مخصوص ضد زلزله ژاپن، به بیان مقایسه راه آهن های اصلی سریع السیر دنیا و فناوری های مربوطه مورد بررسی قرارمی گیرد.

یادآور می شود؛ این همایش میزبان افراد تصمیم گیرنده در موضوعات حمل و نقل ریلی به خصوص افراد مرتبط با قطارهای سریع السیر ازجمله نمایندگانی از راه آهن و شرکت های حمل و نقل ریلی مرتبط با موضوع، دانشکده مهندسی راه آهن وسایرسازمان ها و ارگان های ذیربط ریلی در این امر خواهد بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1