17 اکتبر 2019 - 08:33

هشدار به شهروندان آمریکا برای سفر به آنتالیا

11 آوریل 2016 - 14:40 dsfr.ir/8y3sf

هشدار به شهروندان آمریکا برای سفر به آنتالیا
ایران دهکده
منطقه گردشگری سیده در آنتالیا

پس از بحرانی که قطع روابط با روسیه گریبانگیر گردشگری ترکیه شد، اکنون آمریکا هم مسافرانش را از سفر به نقاط گردشگری این کشور بر حذر داشته است.

گردشگری ترکیه روزهای سختی را سپری می کند، از طرفی پس از حادثه انهدام جت جنگی روسیه به دست ارتش ترکیه در ماه نوامبر، روسیه تمام پروازهای چارتر به مقصد ترکیه را لغو کرده و از طرف دیگر خبر رسیده حملات تروریستی داعش، آمریکایی ها را بر این داشته تا در مورد سفر به استانبول و آنتالیا به گردشگران خود هشدار دهد.

سفارت آمریکا در ترکیه در "پیامی فوری"، سفر به مناطق توریستی ترکیه، به ویژه در شهرهای استانبول و آنتالیا را خطرناک قلمداد کرده، مسافران خود را از "تهدیدی جدی" باخبر کرده و از آن ها خواسته در سفر خود شدیدا احتیاط کنند.

ترکیه از ابتدای سال جاری میلادی شاهد چهار حمله انتحاری بوده که آخرین آن ها ماه گذشته در یکی از مهم ترین مراکز خرید استانبول رخ داد و منجر به کشته شدن سه تن شد. مسئولیت دو انفجار را داعش و دو حمله دیگر را نیروهای کرد بر عهده گرفتند.

تحریم های اقتصادی روسیه علیه ترکیه که صنعت گردشگری اش وابستگی فراوانی به ورود مسافران روس دارد، به یک باره صنعت گردشگری این کشور را با چالشی بی سابقه مواجه کرده، بحرانی که امروز تا حدی سخت و زیان آور شده که مقامات عالی رتبه ترکیه را مستاصل در پی یافتن راه برون رفتی از این شرایط قرار داده است.

بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری روسیه، تعداد گردشگران خارجی ترکیه در ماه فوریه 2016 در مقایسه با آمار مشابه سال گذشته میلادی با نزول 10 درصدی به یک میلیون و 240 هزار نفر رسید که این کاهش در 10 سال اخیر بی سابقه بوده است.

به گزارش استاف، همچنین در دو ماهه ابتدایی سال 2016 میلادی در مجموع دو میلیون و 400 هزار گردشگر خارجی ترکیه را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کرده اند که این رقم نیز نشان از کاهش 8.5 درصدی در مقایسه با سال 2015 میلادی دارد.

نگرانی های امنیتی به سبب انفجارهای تروریستی چندماه اخیر در استانبول و آنکارا موجب شده گردشگران خارجی چندان رغبتی برای سفر به ترکیه نداشته باشند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1