17 اکتبر 2019 - 09:31

رییس موزه لوور از کاخ نیاوران دیدن کرد

11 آوریل 2016 - 11:20 dsfr.ir/xo05r

رییس موزه لوور از کاخ نیاوران دیدن کرد
مرضیه سلیمانی
مدیر موزه لوور و همراهان در کاخ گلستان تهران

رییس موزه لوور و همراهان شامگاه گذشته از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران؛ «جان‌ لوک مارتینس» با هیات همراه 7 نفره اش به همراه محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی کشور، محمدرضا کارگر، مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی و فرهنگی، سید رحمت اله رئوف حنان، مدیر این مجموعه، جبرئیل نوکنده، مدیر موزه ملی ایران و سید بیوک موسوی مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد شامگاه یکشنبه 22 فروردین به بازدید از کاخ اختصاصی نیاوران و موزه جهان نما این مجموعه پرداختند.

رییس موزه لوور پس از بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به بحث و تبادل نظر با مسئولین میراث فرهنگی کشور پرداخت و به گفته طالبیان، معاون میراث فرهنگی، در بازدیدهای رییس موزه لوور از تعدادی از کاخ ها و موزه های تهران، مذاکراتی در خصوص آموزش موزه داران و اعضای ایکوم از سوی موزه لوور انجام شده و تفاهم نامه ای نیز به امضا رسیده است.

لازم به ذکر است که آقای مارتینس را چند نفر از کارشناسان موزه لوور از جمله یانیک لینتز مدیر بخش اسلامی و ماریل پیک مدیر بخش شرق باستان همراهی می کردند.

گفتنی است رییس موزه لوور پاریس كه از آن به عنوان معروف ترین و پربازدیدترین موزه جهان نام برده می شود برای گسترش همكاری با موزه های ایران، به همراه هیاتی به تهران سفر کرده است.

موزه لوور (du Louvre) در مركز شهر پاریس در كشور فرانسه واقع شده است و بیش از 35 هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف این موزه نگهداری می‌شود. موزه لوور با بیش از 9.5 میلیون بازدیدكننده در سال، پربازدیدترین موزه جهان است.

این موزه از سال 1793 میلادی تا امروز به عنوان موزه عمومی فعال بوده است. تمركز موزه لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ است و آثار بسیاری در این زمینه ها در این موزه جای گرفته اند كه از آن جمله می توان به لوح حمورابی، تابلوی بانوی صخره ها و تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی اشاره كرد.

آثاری از تمدن ایران نیز در این موزه مشهور جهان در معرض بازدید قرار دارد كه از آن جمله می توان به گاو بالدار آشوری، دیواره هایی از تخت جمشید، سنگ نگاره كمان داران كاخ آپادانا و كاشی دختر ایرانی اشاره كرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1