27 می 2020 - 06:09

3 میلیون و 500 هزار بیکار در کل کشور

11 آوریل 2016 - 09:10 dsfr.ir/lv4fq

3 میلیون و 500 هزار بیکار در کل کشور
tnews.ir
3 میلیون و 500 هزار بیکار در کل کشور

متاسفانه 3 میلیون و 500 هزار بیکار در کشور داریم که باید خود را برای مهارت آموزی تجهیز کنیم.

"رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای"

به گزارش ایلنا، سازگارنژاد در نشست شورای هماهنگی مدیران زیر مجموعه اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی که عصر دیروز در مرکز آموزش هتلداری و گردشگری شهید آوینی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم دولت تدبیر و امید در دوران پسابرجام نگاه ویژه ای به سازمان آموزش فنی و حرفه ای داشته باشد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اینکه 90 درصد بنگاه های اقتصادی توسط بخش خصوصی اداره می شوند، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری ارگان ها و سازمان های مختلف همچون سازمان صنعت و معدن، اتاق اصناف، بازرگانی و ... خدمات شایسته و بایسته ای برای کاهش نرخ بیکاری کشور انجام بدهند.

وی با بیان اینکه متاسفانه 3 میلیون و 500 هزار بیکار در کل کشور داریم که باید خود را برای مهارت آموزی تجهیز کنیم، گفت: مهم ترین مشکل بیکاری در سطح کشور عدم مهارت نیروی انسانی است، به طور مثال اگر 200 هزار نیروی انسانی بیکار دارای مهارت کافی بودند می توانستند وارد بازار کار شوند.

سازگارنژاد خاطرنشان کرد: از مقامات استانی انتظار داریم مهارت های مورد نیاز را به ما سفارش دهند تا خود را برای آموزش نیروی انسانی تجهیز کنیم، در غیر این صورت بر دلنگرانی های ما درخصوص افزایش نرخ بیکاری افزوده خواهد شد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد: سال 95 سال هوشمند کردن مهارت آموزی است، از این رو مقامات مسئول استانی باید با برنامه ریزی صحیح و سیاست گذاری های به موقع در این مسیر گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه باید فرصت هایی را به منظور مهارت آموزی به نیروی انسانی فراهم کنیم، اظهار کرد: استان خراسان رضوی دومین استان اقتصاد ملی کشور پس از تهران است، از این رو باید ورود منایبی به بحث مهارت آموزی داشته باشد.

سازگارنژاد یادآور شد: در بحث مهارت آموزی باید به 2 محور توجه ویژه داشت، نخست آن که نیروی انسانی که در بازار کار حضور دارند ریزش پیدا نکنند تا نگرانی های ما افزون نشود، دوم آن که به نیروی انسانی فاقد کار مهارت های لازم ارائه شود تا توانایی ورود به بازار کار را داشته باشد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تصریح کرد: در دوران پسابرجام ما باید بتوانیم با تمامی مجموعه های بین المللی در زمینه کاهش نرخ بیکاری وارد تعامل شویم، چراکه کشور در دوران تحریم و در زمینه ورود تکنولوژی و دانش 10 سال عقب ماند.

وی ادامه داد: استان خراسان رضوی به دلیل اهمیت اقتصادی که دارد ضرورت مهارت آموزی به نیروی کار بیش از سایر استان ها احساس می شود.

سازگارنژاد خاطرنشان کرد: اگر فرصتی فراهم شود تا اتاق بازرگانی، اتاق اصناف، تشکل های صنفی بخش خصوصی و شرکت های فعال در حوزه ساخت و ساز همچون نظام مهندسی با ما وارد همکاری شوند و سرمایه گذاری لازم را در این خصوص داشته باشند تا مهارت نیروی انسانی را مورد توجه و هدف قرار دهند، نرخ بیکاری قطعا کاهش خواهد یافت.

دیدگاه ها

  • محمد 11 آوریل 2016 - 15:09

    کاری ندارم این آمار رو چه کسی بر چه اساسی اعلام کرده ولی من به شخصه با چهار ملیونشون از نزدیک در ارتباطم ! :)))

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1