شرایط سفر به تایوان برای ایرانی ها آسان تر شد

6 آوریل 2016 - 17:20 dsfr.ir/th056

شرایط سفر به تایوان برای ایرانی ها آسان تر شد
thousandwonders.net
فرودگاه بین المللی تایوان

دولت تایوان شرط اسپانسر یا ضامن مالی برای صدور روادید متقاضیان دارای گذرنامه ایرانی را لغو کرد تا ایرانی ها ساده تر و سریع تر بتوانند برای سفر به تایوان روادید دریافت کنند.

این کشور آسیایی خرید نفت از ایران را در سال جاری میلادی بیش از 27 درصد افزایش خواهد داد. این دو خبر را «جری اس.یانگ» مدیرکل دفتر بازرگانی جمهوری چین (تایوان) در امارات طی نامه ای به مسعود خوانساری، رییس اتاق تهران اعلام کرده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، یانگ در این نامه خطاب به مسعود خوانساری در بند نخست نامه خود از لغو محدودیت ها در صدور هر نوع ویزا اعم از گردشگری و تجاری برای دارندگان پاسپورت ایرانی خبر داده و گفته است: «هم اکنون دارندگان گذرنامه ایرانی می توانند بدون نیاز به داشتن ضامن و اسپانسر در کشور تایوان از طریق سفارت خانه ها، سرکنسولگری ها و دفاتر نمایندگی ما در سراسر دنیا برای دریافت هر نوع ویزای گردشگری، تجاری و غیره اقدام کنند.»

او هم چنین در این نامه از افزایش 27 درصدی خرید نفت تایوان از ایران در سال جاری میلادی خبر داده و نوشته است: «با مساعدت و حسن نظر وزارت امور خارجه، شرکت دولتی CPC و کمپانی فورموسا پلاستیک (Formosa Plastic) تصمیم گرفته اند میزان خرید نفت خود از ایران را از 11 میلیون بشکه به 14 میلیون بشکه در سال 2016 افزایش دهند.»

شرکت دولتی CPC هسته اصلی فعالیت های تایوان در حوزه صنعت نفت، گاز طبیعی و بنزین را بر عهده دارد و کمپانی فورمسا پلاستیک نیز قلب فعالیت های این کشور در صنعت پتروشیمی به حساب می آید.

جری اس. یانگ در نامه خود یه مسعود خوانساری این اقدامات در پاسخ به پیشنهادات مطروح شده از جانب ایران برای ارتقای روابط دوجانبه میان ایران و تایوان خوانده است.

او هم چنین ابراز امیدواری کرده است که اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران نیز در آینده نزدیک دفتری در تایوان برپا کند و به بازرگانان و تجار دو کشور خدمات ارائه دهد.

تایوان که همواره روابط تجاری خوبی با کشورمان داشته، پس از توافق برجام با اعزام چند هیات تجاری و رایزنی های گسترده در پی توسعه روابط تجاری و مراودات اقتصادی خود با ایران است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « آفتاب » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1