150 بنای تاریخی به بخش خصوصی واگذار می شود

6 آوریل 2016 - 18:20 dsfr.ir/9e1tf

150 بنای تاریخی به بخش خصوصی واگذار می شود
ایمان حامی خواه
بنای تاریخی تکیه معاون الملک کرمانشاه

معاون سرمایه گذاری صندوق احیا از هدف گذاری این مجموعه برای واگذاری 150 بنای تاریخی کشور در سال 95 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیای آثار تاریخی و فرهنگی کشور، علی کاظمی گفت: با توجه به اینکه در سال 94 استقبال خوبی در مقایسه با گذشته از واگذاری بناهای تاریخی شد و به نوعی صندوق احیاء توانست چند برابر کل سال های قبل از آن، بناهایی را به سرمایه گذاران واگذار کند، بنابراین در هدف گذاری های سال جاری خود، واگذاری 150 بنای تاریخی را پیش بینی و تلاش می کنیم تا به این مهم دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: ما برای این هدف گذاری تقریبا هر ماه مزایده هایی را برگزار خواهیم کرد و در هر مزایده تعدادی از بناهایی که مطالعات اقتصادی آن ها انجام شده است و همه شرایط لازم را دارند، واگذار خواهیم کرد. در پایان این ماه یا اوایل ماه آینده قرار است صندوق احیاء 20 بنای جدید را وارد فرآیند واگذاری کند که این بناها در استان های اصفهان، آذربایجان شرقی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سمنان، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، گلستان، مازندران، مرکزی و همدان قرار دارند.

او تاکید کرد: سایر بناهایی که در اختیار صندوق است و بناهایی که از طریق هیات محترم دولت در اختیار صندوق قرار خواهند گرفت، نیز بلافاصله به ترتیب بر اساس شرایط بنا و میزان پیشرفت مطالعات اقتصادی در ردیف واگذاری های جدول زمان بندی ماهانه صندوق قرار خواهند گرفت.

معاون سرمایه گذاری صندوق احیاء با بیان اینکه با توجه به شرایط کشور و جذابیتی که بحث واگذاری و احیای بناهای تاریخی دارد، امیدواریم که بتوانیم با حمایت مسئولان دولتی و استان های مختلف کشور در تحقق هدف گذاری خود موفق باشیم، ادامه داد: ما برای تحقق این هدف گذاری فعالیت هایی نیز پیش بینی کرده ایم که از جمله آن گسترش فعالیت های تبلیغاتی صندوق احیا و همینطور ایجاد هماهنگی های بیشتر با استان ها و فعال شدن بیش از پیش ادارات کل میراث فرهنگی برای معرفی ظرفیت های بخش احیای بناهای تاریخی است.

به گفته وی، نشست های مشترک با سرمایه گذاران و برندهای شناخته شده گردشگری نیز از جمله برنامه های جدی این صندوق برای توسعه فعالیت های صندوق احیاء در سال 95 خواهد بود.

کاظمی با اشاره به تاکید مسئولان کشوری برای لزوم رونق واگذاری ها از طریق صندوق احیا، گفت: برای این اتفاق مهم نیز حرکتی را برای فعال سازی برخی از ظرفیت های قانونی صندوق احیاء در بحث واگذاری ها آغاز کرده ایم که بتوانیم در کنار بحث واگذاری بناهای تاریخی برای احیاء از ظرفیت دیگر حوزه های سرمایه گذاری هم استفاده کنیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1