هتل حریم رودخانه جاجرود باید خراب شود

6 آوریل 2016 - 14:20 dsfr.ir/tk44m

هتل حریم رودخانه جاجرود باید خراب شود
تابناک
هتل آرینا بلوک 7 طبقه را به 13 طبقه تبدیل کرده است

وزارت نیرو خواستار تخریب هتل حریم رودخانه جاجرود است، زیرا در حریم كیفی رودخانه ساخته شده است.

"مدیرعامل شركت آب منطقه ای تهران"

خسرو ارتقایی امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به پرونده هتلی که در جاده تهران-فشم در حریم رودخانه جاجرود ساخته شده، اظهار داشت: پرونده این هتل از حیطه کار وزارت نیرو خارج شده و کار در مراجع ذیصلاح قضایی، دیوان عدالت اداری و استانداری تهران در دست پیگیری است.

این مقام مسئول تاکید کرد، شرکت آب منطقه ای تهران هیچ گاه حتی «در حد یک کلمه» با ساختمان سازی در حریم رودخانه جاجرود موافقت نکرده و همواره مخالف این موضوع بوده است.
وی تصریح کرد: این هتل از نظر وزارت نیرو در حریم کیفی رودخانه است و باید به طور کامل تخریب شود.

در منطقه «زردبند» استان تهران و در مجاورت رودخانه جاجرود، هتلی ساخته شده که تنها مجوز ساخت یک هتل ‌رستوران در دو بلوک 7 و 3 طبقه داشته، اما پس از اخذ پروانه مربوطه، این مجموعه شروع به ساختمان سازی غیرقانونی کرد و بلوک 7 طبقه را به 13 طبقه و بلوک 3 طبقه را به 5 طبقه به صورت غیرقانونی تبدیل کرد.

این هتل نه تنها حریم رودخانه جاجرود را تصرف کرده، بلکه به دلیل نداشتن تاسیسات فاضلاب، فاضلاب خام این هتل پس از افتتاح در رودخانه جاجرود تخلیه خواهد شد. رودخانه جاجرود نیز به ذخایر سد لتیان می ریزد که یکی از 5 سد اصلی تامین آب شرب استان تهران است.

به گزارش دنیای سفر، در دی ماه سال گذشته فرماندار شمیرانات در باره این هتل گفت: تخریب 3 طبقه هتل آرینا و جریمه 4 میلیارد و 600 میلیون تومانی این هتل قطعی نیست و در انتظار رای قطعی دیوان عدالت اداری هستیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1