استفاده آزمایشی سوخت بایودیزل در اتوبوس های تهران آغاز شد

6 آوریل 2016 - 11:40 dsfr.ir/m937o

استفاده آزمایشی سوخت بایودیزل در اتوبوس های تهران آغاز شد
mosoy.org
جایگزینی سوخت های زیستی به جای سوخت فسیلی

رئیس کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آغاز آزمایشی استفاده از سوخت بایودیزل در اتوبوس های بی آر تی بزرگراه امام علی (ع) شهر تهران خبر داد.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی محمد لطیفی در خصوص استفاده از بایودیزل گفت: نتایج حاصل از استفاده از این نوع سوخت به صورت مداوم پایش می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه جایگزینی سوخت های زیستی به جای سوخت فسیلی یکی از مهم ترین اولویت های این کارگروه است، برای قرار دادن سوخت های زیستی در سبد سوختی کشور طرح های مختلفی داریم که یکی از این طرح ها تولید بایودیزل از روغن های پسماند خوراکی است.

به گفته لطیفی برای اجرای این طرح، روغن های پسماند خوراکی را از رستوران ها و فست فودها تهیه شده و پس از استخراج بایودیزل، از آن به جای سوخت فسیلی استفاده می کنیم.

وی بیان کرد: برای این کار با شرکت اتوبوسرانی نیز قراردادی منعقد کرده ایم و پس از این قرارداد برای اولین بار از بایودیزل در اتوبوس های بی آر تی بزرگراه امام علی (ع) استفاده کرده ایم که از دو درصد شروع شده و تا 5 و 10 درصد نیز ادامه خواهد یافت.

رئیس کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با اشاره به اینکه نتایج این کار به صورت مستمر پایش می شود، بیان کرد: با یک شرکت خصوصی قرارداد بسته ایم و این شرکت نتایج زیست محیطی استفاده از بایودیزل را به صورت مداوم پایش و بررسی کرده و نتایج به زودی اعلام خواهد شد.

وی اظهار کرد: در صورتی که نتایج این کار مثبت باشد، امسال طرح استفاده از بایودیزل در کیش به صورت پایلوت آغاز خواهد شد و در صورت مثبت بودن نتایج پایلوت به صورت کلی در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1