استاندار تهران:

ظرفیت های گردشگری پایتخت در حال توسعه است

6 آوریل 2016 - 11:20 dsfr.ir/9v9ho

ظرفیت های گردشگری پایتخت در حال توسعه است
میثم رودکی - دنیای سفر
برج میلاد یکی از جذابیت های گردشگری تهران برای گردشگران نوروزی

استاندار تهران با اشاره به امكانات و ظرفیت های گردشگری پایتخت و حومه آن گفت: این ظرفیت ها كه در حال توسعه می باشند در نوع خود برای گردشگران جذاب است.

سید حسین هاشمی شامگاه سه شنبه در آیین تجلیل از فعالان و خادمان ستاد اجرایی خدمات سفر های نوروزی سال 95 استان تهران افزود: با توجه به این ظرفیت های جذاب باید برای معرفی تهران به عنوان مقصد گردشگری بیش از پیش تلاش كرد.

وی با تاكید بر اینكه تهران باید جایگاه خود در افزایش پذیرش گردشگران داخلی و خارجی را ارتقا دهد گفت: گردشگری صنعتی است كه اشتغال مولد دارد، خدمات گسترده ای ارائه می دهد، شهر زنده می كند و یكی از راحت ترین راه های كسب درآمد است.

استاندار تهران با اشاره به اینكه شمار گردشگران ورودی به استان در نوروز 95 نسبت به سال گذشته افزایش 15 درصدی نشان می دهد گفت: در مجموع تعداد گردشگران نوروزی استان در دو سال گذشته 40 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به كاهش تصادفات و مرگ و میر و افزایش رضایت گردشگران ورودی استان افزود: این مهم در سایه هماهنگی، وحدت و اعتماد دستگاه های مختلف اتفاق افتاد.

استاندار تهران با قدردانی از روند صعودی خدمات خدمت رسانی بخش های مختلف استان به گردشگران نوروزی در مقایسه با سال گذشته تصریح كرد: این مهم در پی هماهنگی بسیار خوب دستگاه های استان رخ داد و كوچك ترین نشانه ای از اختلاف بین دستگاه های مسئول گزارش نشد.

هاشمی با اشاره به دیدارهای خود از فرودگاه مهرآباد و پایانه های مسافربری استان تهران خاطرنشان كرد: نكته بسیار مهمی كه در گفت و گو با گردشگران برجسته بود رضایت مردم در تهیه بدون دغدغه بلیط های شركت های هواپیمایی و اتوبوس های بین شهری بود.

هاشمی ارائه تخفیف تا 45 درصدی اماكن اقامتی شهر تهران در نوروز 95 را اقدامی بسیار خوب ارزیابی كرد كه برای گردشگران جذابیت زیادی دارد.

به گفته هاشمی 72 هزار نفر در تعطیلات نوروز امسال در فضای آموزشی تهران اقامت كردند كه رقم قابل توجهی محسوب می شود.

استاندار تهران با اشاره به اینكه فضا و بناهای تاریخی پایتخت دست كمی از خانه های تاریخی یزد، كرمان و اصفهان ندارد افزود: باید ظرفیت های گردشگری استان را در بخش های مختلف به مردم معرفی كرد.

در این آیین كه فرمانداران شهرستان های استان و جمعی از مسئولان و كاركنان ستادهای اجرایی خدمات سفر های نوروزی سال 95 استان تهران حضور داشتند از فعالان و خادمان این ستادها عصر سه شنبه با حضور استاندار در محل هتل بزرگ تهران تجلیل شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1