کیش جای آنتالیا را می گیرد؟

6 آوریل 2016 - 10:20 dsfr.ir/8p421

کیش جای آنتالیا را می گیرد؟
ایسنا
تفریحات آبی در کیش

جاذبه های این جزیره در مقایسه با مقاصدی چون سواحل جنوبی ترکیه، خانوادگی تر است. استقبال بیشتر خانواده های ایرانی از سفر به کیش مطمئنا بی ارتباط با این موضوع نیست.

"معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش"

معاون گردشگری کیش با اعتقاد بر این که رشد 10 درصدی ایرانگردی در نوروز امسال، مستقیما ارتباطی با اوضاع ناامن ترکیه و کاهش سفر به این کشور ندارد، گفت: ما به سمت گردشگری واقعی در حال پیشروی هستیم، میل به جاذبه های داخل کشور رو به افزایش است و این به ناامنی در کشوری مثل ترکیه خیلی ارتباط ندارد.

محمد محب خدایی با اعلام رشد 17 درصدی سفر به جزیره کیش در نوروز با ثبت یک میلیون و 21 هزار و 500 نفر اقامت، در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که کاهش سفر به ترکیه و امارات، چقدر گردشگران داخلی را متوجه این جزیره با جذابیت های نزدیک به سواحلی مانند آنتالیا کرده اظهار کرد: به هر حال کاهش سفر به این کشورها، فرصتی را برای تمام مقاصد داخلی پیش آورد تا آن ظرفیت را جذب کنند، اما این که گفته شود چون ترکیه ناامن شده مردم کشورمان به ایرانگردی تمایل بیش تری نشان داده اند درست نیست؛ چرا که سال گذشته هم برخی شهرهای کم مسافر، مورد توجه شمار بیشتری از گردشگران قرار گرفتند، در حالی که شهرهای مسافرپذیر با افت گردشگر مواجه شدند.

او معتقد است، اگر نوروز امسال به جزیره ی کیش توجهی شده بیش تر به خاطر رقابتی شدن قیمت ها، کنترل نرخ ها در زمان اوج سفر، نظارت بر خدمات، همکاری بازاریان و نمایش برترین های گردشگری بوده است.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش افزود: جاذبه های این جزیره در مقایسه با مقاصدی چون سواحل جنوبی ترکیه، خانوادگی تر است. استقبال بیشتر خانواده های ایرانی از سفر به کیش مطمئنا بی ارتباط با این موضوع نیست.

به گفته خدایی، این جزیره در فاصله 25 اسفندماه سال 94 تا 14 فروردین ماه امسال، 227 هزار و 53 مسافر ورودی داشته که از دو مسیر دریایی و هوایی وارد کیش شدند.

وی همچنین بیان کرد: رشد 17 درصدی ورود مسافران به این جزیره در حالی حاصل شده که به علت شرایط نامساعد جوی در چهار روز نخست تعطیلات نوروز، سفرهای دریایی انجام نشد و بسیاری نتوانستند وارد این جزیره شوند.

طبق گزارش جامعه هتلداران کیش نیز در نخستین روزهای نوروز، ظرفیت اقامتگاه های رسمی این جزیره صد درصد اشغال بود، ضمن آن که خانه هایی برای پذیرش گردشگران، آماده و 4400 تخته چادر برپا شده بود.

بر اساس اعلام سازمان منطقه آزاد کیش، در نوروز 23 درصد گردشگران در هتل ها، 13 درصد در کمپ ها و 61 درصد در خانه های گردشگری اسکان داشتند.

پلاژهای ساحلی با بیش ترین مراجعه کننده، جذاب ترین جاذبه ی نوروزی کیش بودند. بعد از آن ها کنسرت خنده در ساحل کشتی یونانی و شهر تاریخی حریره، بیش ترین بازدیدکننده را داشتند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1