26 می 2020 - 21:44

پیش نویس قانون حمایت از حیوانات خانگی در حال تدوین است

5 آوریل 2016 - 16:00 dsfr.ir/td2kn

پیش نویس قانون حمایت از حیوانات خانگی در حال تدوین است
dadswhodiaper.com
نجات یک سگ جهان را تغییر نخواهد داد اما مطمئنا برای آن سگ جهان همیشه تغییر خواهد کرد.

پیش نویس قانون حمایت از حیوانات خانگی در حال تهیه و تدوین است و تلاش می کنیم تا یک ماه و نیم آینده آن را آماده و تقدیم دولت کنیم.

"مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست"

محمد درویش روز سه شنبه با اشاره به تجمع روز گذشته تعدادی از دوست داران حقوق حیوانات در مقابل سازمان حفاظت محیط زیست افزود: مطالبه این افراد نبود قانون بازدارنده برای رفتار نامناسب برخی افراد با حیوانات خانگی است و از این رو از سازمان محیط زیست خواستار تهیه قانونی در این باره هستند.

وی تصریح کرد: پیش نویس قانون حمایت از حقوق حیوانات در کمیته نگارش پیش نویس قانون حمایت از حیوانات در حال تهیه است و در تلاشیم تا یک و ماه نیم آینده آن را برای تقدیم به دولت آماده کنیم.

درویش ادامه داد: ماه های آخر سال گذشته رییس سازمان حفاظت محیط زیست در نامه ای به معاون اول رییس جمهوری خواستار وضع قانون برای رعایت حقوق حیوانات خانگی شد که بر اساس آن یک مهلت سه ماهه برای تهیه قانون حمایت از حیوانات به سازمان محیط زیست داده شد که تاکنون یک و ماه و نیم از آن مهلت گذشته است.

وی افزود: بعد از تعیین مهلت، برای تهیه این قانون فراخوانی را اعلام کردیم تا هر فرد یا نهادی که تجربه ای در این زمینه دارد به سازمان محیط زیست کمک کند و ما در نظر داریم از تجربیات ملی و بین المللی در این زمینه استفاده کنیم تا قانون کامل تری داشته باشیم.

مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این کمیته که اعضای آن را سازمان حفاظت محیط زیست، دوستداران حقوق حیوانات، حقوقدانان و نمایندگانی از معترضان تشکیل می دهند با جدیت در حال تهیه این پیش نویس هستند و امروز نیز اولین جلسه در سال جدید را برگزار می کند.

شماری از دوستداران حقوق حیوانات روز گذشته در اعتراض به بدرفتاری صاحب یک محل نگهداری حیوانات خانگی در تهران در مقابل سازمان حفاظت محیط زیست تجمع کردند و خواستار تهیه قانون حمایت از حیوانات خانگی شدند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1