ایرلاین های ایرانی از حریم آسمان عربستان استفاده نمی کنند

5 آوریل 2016 - 12:20 dsfr.ir/hb2cv

ایرلاین های ایرانی از حریم آسمان عربستان استفاده نمی کنند
airfrance.com
یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی ماهان

بعد از قطع روابط دیپلماتیک هیچ پروازی به عربستان نداشتیم و ایرلاین های ایرانی از حریم آسمان عربستان استفاده نمی کردند.

"مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران"

ابراهیم مرادی در واکنش به تصمیم شورای هواپیمایی عربستان مبنی بر ممنوعیت پرواز شرکت هواپیمایی ماهان به مقاصد و حریم این کشور گفت: از زمان قطع پروازهای حج عمره از سوی ایران و همچنین بعد از قطع روابط دیپلماتیک دو کشور هیچ پروازی بین ایران و عربستان انجام نشد.

مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران درباره پروازهای عبوری ایران از حریم عربستان یادآور شد: عربستان فقط در مسیر مقاصد کشورهای آفریقایی قرار دارد که ایرلاین های ایران پرواز مستقیم و برنامه ای به کشورهای آفریقایی نداشتند. درباره پروازهای خاص به مقصد آفریقا همچون سفرهای مقامات سیاسی کشور از مسیر جایگزین استفاده می شد.

روزنامه الریاض عربستان نوشت "شورای هواپیمایی عربستان در تصمیمی پرواز هواپیماهای شرکت ماهان به عربستان یا عبور از حریم هوایی این کشور را ممنوع اعلام کرده است."

در بیانیه این شورا آمده است: "در پی رصد عملکرد شرکت های حمل و نقل هوایی خارجی در عربستان، برخی اقدامات خلاف آیین نامه مربوط به ایمنی هواپیماهای بین المللی حاضر در عربستان از سوی شرکت خطوط هوایی ماهان ایر ایران مشخص گردید و نسبت به لغو مجوز این شرکت تصمیم گیری شد."

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1