با مجوز خزانه داری آمریکا؛ مذاکرات با بوئینگ جدی تر شد

5 آوریل 2016 - 12:00 dsfr.ir/bu8n4

با مجوز خزانه داری آمریکا؛ مذاکرات با بوئینگ جدی تر شد
airliners.net
هواپیمای بوئینگ 747

بوئینگ هم به دنبال بازار ایران است و با مجوز اخیر خزانه داری آمریکا، مذاکرات جدی تر می شود.

"رییس انجمن شرکت های هواپیمایی"

مقصود اسعدی سامانی با بیان اینکه بر اساس مجوزی که صادر وزارت خزانه داری آمریکا صادر کرده است، بوئینگ اجازه دارد به شرط بررسی مورد به مورد قراردادها به ایرلاین های ایرانی هواپیما بفروشد، اظهار داشت: با این مجوز اولیه، مذاکرات بین شرکت های هواپیمایی ایرانی و بوئینگ جدی تر خواهد شد.

وی افزود: بوئینگ برای قرارداد فروش هواپیما به هر ایرلاین ایرانی باید مجوز از دولت آمریکا بگیرد.

رییس انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: ایران هم به دنبال منافع خودش است و اگر شرایط برای ایرلاین های کشورمان مساعد باشد به سمت خرید هواپیما از بوئینگ می روند.

اسعدی سامانی با بیان اینکه امیدواریم با رعایت منافع دو طرف بخشی از نوسازی ناوگان هوایی ایران با هواپیماهای بوئینگ انجام شود و بوئینگ بخشی از نیازهای ناوگان هوایی ما را تامین کند، گفت: در چهارچوب منافع شرکت های هواپیمایی و منافع ملی با بوئینگ مذاکره خواهیم کرد اما با مجوز اخیر خزانه داری آمریکا، مذاکرات جدی تر خواهد شد.

وی تاکید کرد: البته بوئینگ هم به عنوان فروشنده به دنبال بازار خودشان هستند و تلاش می کنند به بازار ایران دست پیدا کنند.

رییس انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به موضوع فاینانس در مذاکره با بوئینگ گفت: در دنیای مذاکره و معامله با شرکت های هواپیماساز، استفاده از فاینانس برای خرید هواپیما یکی از اصلی ترین موضوعات در روند مذاکرات است.

اسعدی سامانی ادامه داد: این عرف است که شرکت های سازنده و فروشنده هواپیما فاینانس را تامین کنند و موسساتی را برای تامین فاینانس به خریداران معرفی می کنند. به طور قطع در مذاکره با بوئینگ هم بحث تامین فاینانس از سوی بوئینگ مطرح می شود. 

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایلنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1