نخستین قطار دارای واگن مخصوص بانوان به سمت مشهد حركت كرد

5 آوریل 2016 - 10:00 dsfr.ir/9u4ox

نخستین قطار دارای واگن مخصوص بانوان به سمت مشهد حركت كرد
امین جلالی
مهمانداران واگن های ویژه بانوان قطار نور

برای اولین بار در كشور نخستین قطار دارای واگن مخصوص بانوان از ایستگاه راه‌آهن تهران در ساعت 18:50 دیروز راهی مشهد شد.

به دنبال همكاری راه آهن جمهوری اسلامی ایران با شركت حمل و نقل ریلی نورالرضا (ع)، از روز دوشنبه شانزدهم فروردین ماه امسال، برای اولین بار در كشور، واگن ویژه بانوان در مسیر تهران - مشهد و بالعكس در قطارهای نور راه اندازی شد.

در پی استقبال گسترده از كوپه های ویژه بانوان در قطارهای نور و سایر شركت های ریلی، با پیگیری و رایزنی مدیران شركت نورالرضا و اخذ مجوز از شركت راه آهن جمهوری اسلامی، واگن ویژه بانوان در قطارهای نور، راه اندازی شد.

گفتنی است، علاوه بر امكاناتی مانند سرعت سیر 160 كیلومتر در ساعت، حضور میهمانداران خانم با تسلط به زبان انگلیسی در سطوح بالا برای خدمت رسانی هرچه بهتر به مسافران پیش بینی شده است. بدیهی است ممنوعیت ورود آقایان به این واگن از مزایای آن برای تامین راحتی مسافران خانم است.

شرکت حمل و نقل ریلی نورالرضا از شرکت های وابسته به گروه حمل و نقلی توسعه ترابر ایرانیان، با داشتن 54 واگن لوکس مسافری، 5 واگن رستوران و ۵5 واگن مولد برق از سال 90 یکی از بهترین قطارهای مسافری کشور بوده و در مسیرهای مختلف در حال خدمت رسانی است.

واگن های مسافری این شرکت با دارا بودن بالشتک هوایی در بخش آلات ناقله که تنها واگن با این قابلیت در راه آهن جمهوری اسلامی است و همچنین تجهیز سیستم ترمز به سه دیسک، راحتی سفر و آرامش و ایمنی بیشتری را نسبت به دیگر واگن ها تأمین کرده و با توجه به نوع طراحی و ساخت، واگن های مسافری نور تنها واگن هایی هستند که امکان سیر با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت را دارند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1