15 اکتبر 2019 - 12:46

تخم لاک پشت‌ نخورید

4 آوریل 2016 - 12:00 dsfr.ir/ui2ae

تخم لاک پشت‌ نخورید
tebyan.net
لاک پشت پوزه عقابی

فصل تخم ریزی لاک پشت ها در سواحل خلیج فارس شروع شده است و فعالان محیط زیست برای حفاظت از تخم لاک پشت ها دست به کار شده اند. اما نگرانی آن ها برای چیست؟

گروهی از مردم بر این باورند که تخم لاک پشت ها سرشار از ویتامین است و در فصل تخم ریزی به سواحل هجوم می برند و تخم لاک پشت ها را جمع می کنند؛ تخم هایی که ساعاتی بعد نیمرو می شوند.

این گروه خبر ندارند که گونه های مختلفی از لاک پشت ها در معرض انقراض اند مانند لاک پشت پوزه عقابی که در لیست قرمز IUCN قرار دارد.

اما لیست IUCN چیست و چرا باید نسبت به حفاظت گونه هایی که در این لیست قرار دارند حساسیت بیشتری به خرج دهیم؟

اتحادیه بین المللی حفاظت از محیط زیست (IUCN) اصلی ترین مرجع در جهان برای بررسی وضعیت بقای جانوران است. این اتحادیه فهرستی از وضعیت گونه های در خطر توسط گروه ها و کشورها منتشر می کند که برآوردی از وضعیت انقراض این گونه ها در یک منطقه خاص را نشان می دهد. لاک پشت های پوزه عقابی قشم نیز در این فهرست و در شمار گونه های در معرض انقراض قرار گرفته اند که بدین معناست تعداد آنها به شدت کاهش یافته و تنها معدودی از آن ها باقی مانده است.

از این روست که می توان به جای نیمرویی که به فرض دارای ویتامین باشد، از قرص های ویتامین موجود در بازار استفاده کرد و همراه حرکتی شد که در آن به جای شکستن تخم ها، دوربین و نگاه کردن به منظره تخم گذاری را انتخاب می کنند و با اقامت در خانه های محلی قشم نیز، بوم گردی و مشاهده حیات وحش را یکجا تجربه می کنند.

دیدگاه ها

  • aylar 5 ژوئن 2017 - 11:41

    ما یه لاکپشت از دریاچه یه سال پیش پیدا کرده بودیم الان 6 تا تخم توی تشت آب تو حیاط تخم گذاسته تک هم هست جفت نداره بعد ما چجوری از تخم ها نگهداری کنیم تا بچه هاش بدنیا بیان لطفا خیلی زود جواب بدین

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1