9 ژوئیه 2020 - 21:24

کشف گنجینه تاریخی در خارستان بهبهان دروغ 13 بدری بود

4 آوریل 2016 - 10:00 dsfr.ir/j41u5

کشف گنجینه تاریخی در خارستان بهبهان دروغ 13 بدری بود
sahra-behboho.blogfa.com
صحره بهبهو (صحرا بهبهان)

در پی انتشار خبر 'کشف یک گنجینه تاریخی در منطقه خارستان بهبهان' در روز 12 فروردین در فضای مجازی، اداره میراث فرهنگی بهبهان خبر مذکور را تکذیب و یک دروغ 13 بدری عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا؛ اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهبهان، خبر کشف یک گنجینه تاریخی در منطقه خارستان بهبهان مبنی بر کشف یک صندوقچه حاوی مقادیر زیادی اشیاء عتیقه توسط چند جوان در منطقه شمالی پارک خارستان بهبهان را تکذیب کرد.

امیرمنصور صفوت سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهبهان گفت: در تاریخ مذکور هیچ گونه کشفی در منطقه خارستان بهبهان صورت نگرفته و اخبار منتشره کذب است. نام 'امیرمحمود رحمت' که در خبر به عنوان کارشناس اداره میراث فرهنگی آمده، هویتی جعلی و ساختگی است و این شخص جزو کارکنان اداره میراث فرهنگی نیست.

وی تاکید کرد: با پیگیری انجام شده از نیروی انتظامی، تاکنون هیچ گونه اشیایی تحویل این نیرو نشده است. اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهبهان در حال پیگیری موضوع از طریق مراجع انتظامی و قضایی برای شناسایی انتشار دهندگان خبر مذکور است.

این در حالی است که عاطفه رشنویی معاون میراث اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان 13 فروردین صحت یافته شدن این اشیا را به خبرنگار ایرنا اعلام، و گفته بود که تنها در بررسی ارزش مادی و میراثی این اشیا هنوز به نتیجه نرسیدیم که باید توسط چند کارشناس و نه یک کارشناس بررسی شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1