قطع خدمات فرودگاهی به ایرلاین های بدحساب‌

4 آوریل 2016 - 01:00 dsfr.ir/1v8qi

قطع خدمات فرودگاهی به ایرلاین های بدحساب‌
chn.ir
فرودگاه بین المللی مهرآباد

به ایرلاین های بدحساب خدمات عمومی نخواهیم داد و از مردم نیز خواهیم خواست از این خطوط هوایی استفاده نکنند.

"مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران"

رحمت‌الله مه آبادی درباره آخرین وضعیت وصول مطالبات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از ایرلاین ها بابت استفاده از خدمات فرودگاهی گفت: در طول یکسال گذشته خویشتن داری کردیم و تلاش شد از روابط و ضوابط حرفه‌ای خود در حوزه خدمات‌رسانی به ایرلاین ها و تعامل با آن ها عدول نکنیم. با این رویکرد شرایط خطوط هوایی را در نظر گرفتیم و اجازه دادیم فرصتی برای آزادسازی نرخ بلیت ایجاد شود تا شرکت های هواپیمایی نیز بتوانند نسبت به تقویت بنیه اقتصادی شان اقدام کنند.

مه آبادی افزود: انتظار این بود که شرکت‌های هواپیمایی نیز به این خویشتن داری شرکت فرودگاه ها پاسخ مثبت دهند و نسبت به پرداخت بدهی های خود بابت استفاده از خدمات فرودگاهی اقدام کنند اما متاسفانه برخی ایرلاین ها نه تنها چنین نکردند بلکه رفتارهای آن ها به مراتب نامناسب تر شد.
 
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: به رغم این رفتار نامناسب برخی خطوط هوایی، شرکت‌ فرودگاه ها سعی کرد با ایرلاین ها تعامل داشته باشد اما مقامات مسئول نظارتی و قضایی طی ابلاغ قضایی به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران درخواست کردند تا ایرلاین هایی که نسبت به پرداخت بهای خدمات دریافتی خود اقدام نمی کنند معرفی شوند که بر همین اساس در اواخر اسفند 94، چهار شرکت هواپیمایی به دستگاه های قضایی معرفی شدند که فعلا اسامی آنها را اعلام نمی کنیم چرا که ممکن است خوش حساب شوند.

او با تاکید بر این که امیدواریم جدیت دستگاه های قضایی باعث تغییر رفتار ایرلاین ها در پرداخت بدهی های خود به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران شود به پایگاه خبری وزارت راه اظهار کرد: مشکل اصلی این است که برخی ایرلاین ها برای مذاکره و پرداخت بدهی خود اصلا حضور پیدا نمی کنند و تصور می کنند خدماتی که به مردم ارائه می دهند هنر خاص و فراتر از وظایف قانونی آن ها است ضمن این که در برابر پرداخت بدهی های خود از عباراتی خاصی استفاده می کنند که به هیچ وجه منطقی به نظر نمی رسد.

مه آبادی ادامه داد: به رغم همه این مشکلات اما مجدد از ایرلاین ها درخواست می کنیم نسبت به پرداخت بدهی های خود اقدام کنند که البته برخی ایرلاین ها حضور پیدا کردند و به زودی اسامی ایرلاین های خوش حساب را معرفی خواهیم کرد که تفاوتی بین ایرلاین‌های بد حساب و خوش حساب قائل شویم.

مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: به دلیل سفرهای نوروزی و دوران پیک مسافری هیچ محدودیتی برای شرکت های هواپیمایی بد حساب ایجاد نکردیم اما در سال جاری با جدیت با این موضوع برخورد می کنیم و به ایرلاین های بد حساب خدمات عمومی نخواهیم داد و از مردم نیز خواهیم خواست از این خطوط هوایی استفاده نکنند.

او افزود: البته بیشتر ایرلاین های خوش حساب نیز که برای پرداخت بدهی های خود اقدام کردند چک های مدت دار ارائه دادند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1