5 درصد؛ رقم معقول برای افزایش کرایه‌ تاکسی ها

3 آوریل 2016 - 16:40 dsfr.ir/2x91k

5 درصد؛ رقم معقول برای افزایش کرایه‌ تاکسی ها
taxi.tehran.ir
پایانه تاکسیرانی تجریش

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزایش نرخ 12 تا 15 درصدی کرایه های تاکسی را غیرقابل قبول خواند و گفت: نرخ کرایه های تاکسی در صورت نیاز باید تنها 5 درصد افزایش پیدا کند.

عباس صلاحی با تاکید بر اینکه هیچ راننده تاکسی حق افزایش خودسرانه نرخ کرایه ها را پیش از اعلام رسمی افزایش کرایه ها از سوی مسئولان مربوطه ندارد، گفت: متاسفانه مردم از خدمات تاکسی ها راضی نیستند زیرا در اکثر خطوط شهری تاکسی ها خالی تردد کرده و تنها مسافران دربستی را جا به جا می کنند بنابراین تاکسیرانی باید بر عملکرد تاکسی ها نظارت بیشتری داشته باشد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه با رانندگان متخلف تاکسی در بحث افزایش نرخ کرایه ها باید برخورد قانونی صورت گیرد، افزود: همچنین با اقدام تاکسی ها در جا به جایی مسافران به صورت دربستی نیز باید برخورد اساسی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه به طور حتم هیچ افزایش نرخ کرایه ای در حال حاضر برای تاکسی ها پذیرفتنی نیست، گفت: با توجه به اینکه نرخ بنزین در سال جدید افزایشی نداشته افزایش نرخ کرایه تاکسی منطقی نیست.

وی با بیان اینکه افزایش 12 تا 15 درصدی نرخ کرایه های تاکسی قابل قبول نیست، تصریح کرد: مسئولان باید نظارت را بر عملکرد تاکسی ها افزایش داده و با متخلفانی که پیش از اعلام رسمی اقدام به افزایش نرخ کرایه ها می کنند برخورد قانونی صورت دهند زیرا تا زمانی که نظارت ها به درستی صورت نگیرد، این رویه یعنی افزایش خودسرانه نرخ کرایه ها و تخلفات دیگر از سوی رانندگان تاکسی ادامه پیدا می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اینکه دولت و شهرداری باید در جهت افزایش کیفیت ارایه خدمات حمل و نقل عمومی از جمله مترو تلاش کنند، گفت: اگر دولت و شهرداری با همکاری توسعه مترو را در دستور کار قرار دهند به طور قطع رانندگان تاکسی نیز مجبور به رعایت ضوابط و قوانین لازم می شوند و دیگر شاهد افزایش بی رویه نرخ کرایه های تاکسی نخواهیم بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه تورم در جامعه کاهش پیدا کرده است، افزود: نرخ کرایه های تاکسی در صورت نیاز باید تنها 5 درصد افزایش پیدا کند؛ افزایش کرایه ها بیش از 5 درصد تنها در شرایطی که نرخ بنزین و لوازم یدکی خودرو افزایش پیدا کرده باشد قابل قبول خواهد بود.

شورای شهر تهران در نیمه اسفند سال گذشته لایحه نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی را تصویب کرد و مقرر شد بر اساس این لایحه نرخ کرایه های تاکسی 15 درصد افزایش کند. اما فرمانداری تهران در روزهای پایانی سال به این مصوبه اعتراض کرده و در نخستین جلسه شورای شهر تهران اعضای پارلمان محلی پایتخت در این خصوص تعیین تکلیف می کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری خانه ملت » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1