25 ژانویه 2020 - 04:49
در نوروز 95 صورت گرفت؛

میدان نقش جهان اصفهان پر بیننده ترین بنای تاریخی کشور

3 آوریل 2016 - 16:00 dsfr.ir/j84jo

میدان نقش جهان اصفهان پر بیننده ترین بنای تاریخی کشور
کاظم قانع
گردشگران نوروزی در میدان نقش جهان اصفهان

در نوروز 1395 میدان امام اصفهان پر بیننده ترین بنای تاریخی استان و کشور به شمار می رود.

"مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان"

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان و دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان اصفهان عنوان کرد: در نوروز 1395 میدان امام اصفهان پر بیننده ترین بنای تاریخی استان و کشور به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، فریدون اللهیاری با اعلام این مطلب افزود: تا روز سوم فروردین بر اساس بررسی های به عمل آمده بیش از 300000 گردشگر از مجموعه جهانی میدان امام (ره) اصفهان بازدید کردند.

وی همچنین تصریح کرد: با عنایت به این که بازدید از این مجموعه عظیم تاریخی رایگان بوده و هیچ گونه ورودی از آن اخذ نمی شود، گروه هایی از دانشجویان رشته های گردشگری، در مبادی ورودی و خروجی میدان استقرار یافته و بر اساس بررسی های این گروه از روز سوم فروردین تا پایان نوروز 1395 روزانه 250000 گردشگر وارد این میدان عظیم تاریخی شده و از مجموعه های میدان و بیش از 400 فروشگاه صنایع دستی در پیرامون میدان و همچنین بازار های پیرامون آن بازدید کرده اند.

وی همچنین تصریح کرد: با همکاری شهرداری اصفهان کف سازی بازار بزرگ و تاریخی قیصریه تا پیش از اتمام سال 1394 به پایان رسید و یکی دیگر از مقاصد اصلی گردشگران نوروزی این بازار عظیم تاریخی به طول هشت و نیم کیلومتر بوده است که در محور شمالی میدان واقع شده و محور اتصال دوران صفوی و ادوار پیش از آن بوده است.

شایان ذکر است میدان تاریخی امام (ره) (نقش جهان) در سال 1006 هجری قمری همزمان با انتخاب اصفهان به پایتختی شهریاران صفوی در باغ بزرگ نقش جهان همراه با بناهای پیرامون آن بنا گردید.

این مجموعه عظیم تاریخی در سال 1358 خورشیدی به عنوان میراث بشری به ثبت جهانی رسیده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1