طبیعت گردی انگیزه اصلی گردشگران زن آسیایی

3 آوریل 2016 - 12:40 dsfr.ir/xb3jm

طبیعت گردی انگیزه اصلی گردشگران زن آسیایی
میثم رودکی
یک خانم طبیعتگرد ایرانی در حال صعود به قله توچال

بررسی ها نشان می دهد که برخلاف تصور عمومی، لذت بردن از زیبایی های طبیعت مهم ترین انگیزه زنان از سفر است و لذت خرید تنها برای 30 درصد اهمیت دارد.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، طبق آخرین بررسی های انجام شده از سوی Trip Advisor که به مناسبت روز جهانی زن منتشر شد، نتایج تحقیقات حاکی از آن است که برخلاف انتظار، زیبایی طبیعت و سپس غذا مهم ترین انگیزه هایی هستند که زنان را به جاده ها می کشاند. طبق همین تحقیقات، 65 درصد از پاسخ دهندگان به پرسش ها، مهم ترین عامل را در انتخاب مقصدهای گردشگری خود، طبیعت سالم و زیبا اعلام کرده اند.

از دیگر سو لذت بردن از دیگر فاکتورها همانند غذا، مورد توجه 61 درصد از پاسخ دهندگان بوده و حدود 56 درصد نیز اعلام کرده اند که لذت بردن از مشاهده آثار تاریخی، فرهنگی و هنرها برایشان مهم ترین عامل و انگیزه سفر است.

اگرچه این تحقیقات صرفا درباره زنان آسیایی است و شامل زنان منطقه خاورمیانه و عرب نمی شود، با این حال نتایج آن شگفت آور و به دور از انتظار عمومی بوده است. این بررسی همچنین نشان داده که زنان در منطقه آسیا به گونه ای فزاینده مستقل تر و به صورت آزاد سفر می کنند.

این نتیجه از پاسخ 83 درصد از پاسخ دهندگان روشن شده که گفته اند از نظر مالی برای سفر خود از محل درآمد شخصی خود هزینه کرده اند. مسافران زن در آسیا همچنین معتقدند سفر آثار مثبتی بر زندگی آنان دارد اما امنیت سفر همچنان موضوع مهمی برای بیش تر این زنان بوده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1