چوپانی که گرگ را بخشید

3 آوریل 2016 - 15:00 dsfr.ir/cr24b

چوپانی که گرگ را بخشید
رادیو فردا
درویش خسروی٬ از دامداران بخش مزایجان شهرستان بوانات استان فارس

وقتی گرگ گرفتار را دیدم با خود گفتم حتی اگر این گرگ که نه حتی 100 گرگ را هم بکشیم گوسفندان من زنده نمی‌ شوند.

درویش خسروی از دامداران بخش مزایجان شهرستان بوانات استان فارس، یک قلاده گرگ گرسنه ای که با همراهی گرگ دیگری، بیش از 38 راس از گوسفندان گله وی را دریده بود «به احترام محیط زیست» رها کرد.

به گزارش وب سایت محلی «حرف رسا»، این برای اولین بار طی 50 سال فعالیت دامداری آقای خسروی بوده که گرگ ها موفق به حمله به گله وی شدند.

گله وی دارای 200 راس گوسفند بوده و گرگ ها با استفاده از فرصت بسته بودن سگ های گله، وارد دامداری شده و علاوه بر کشتن 38 گوسفند، تعدادی از دام ها را نیز زخمی کردند.

حمله این گرگ ها به دامداری درویش خسروی، به گفته خودش «ماحصل تلاش یکساله» وی و فرزندانش را که آن ها نیز دامدار هستند، از بین برده و دست کم 16 میلیون تومان خسارت مادی به این خانواده وارد کرده است.

خسروی گفته که «وقتی با لاشه های بی جان گوسفندانم روبرو شدم بسیار خشمگین بودم و هم من و هم فرزندانم بسیار ناراحت شدیم اما وقتی گرگ گرفتار را دیدم با خود گفتم حتی اگر این گرگ که نه حتی 100 گرگ را هم بکشیم گوسفندان من زنده نمی شوند.»

فرزندان وی پس از فرار یکی از گرگ ها، گرگ دوم را در آغلی گرفتار کرده و قصد تنبیه وی را داشتند که با مخالفت پدر، گرگ را رها می کنند.

این چوپان، مقصر چنین حوادثی را «انسان ها» دانسته که با از میان بردن حیات وحش، اجازه نمی دهند حیوانات وحشی برای پر کردن شکم خود غذای کافی داشته باشند.

خسروی افزوده «این حیوانات زبان بسته برای پر کردن شکم خود خطر می کنند و به ما انسان ها و شهرها و روستاها نزدیک می شوند و چنین می شود.»

وی که گله خود را بیمه نیز نکرده بوده، از مسئولان ذیربط خواستار کمک در این زمینه شده است.

پیش از این نیز خبرگزاری مهر به نقل از یک دامدار متضرر پلدختری که گرگ ها 24 راس از گوسفندان وی را از پای درآورده بودند، علت بیمه نکردن دام ها از سوی دامداران را سخت گیری و عدم پرداخت خسارت از سوی شرکت بیمه احشام گزارش کرده بود.

روحانی محمدی که گرگ های گرسنه در منطقه سلطان کوه پلدختر، 24 راس از گوسفندان را کشته و زخمی کرده بودند، گفته بود «با وجود این که اسلحه داشتیم اما به خاطر حفظ حیات وحش اقدام به کشتن گرگ ها نکردیم.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1