رئیس جامعه هتلداران کیش مطرح کرد

اشغال 100 درصدی هتل های کیش در نوروز

28 مارس 2016 - 09:30 dsfr.ir/xi3aq

اشغال 100 درصدی هتل های کیش در نوروز
hormoz.ir
گردشگران نوروزی در جزیره کیش

رئیس جامعه هتلداران جزیره کیش با اعلام اینکه در هفته نخست تعطیلات نوروزی بیش از 100 هزار مسافر از مسیر هوایی وارد جزیره کیش شدند، از اشغال 100 درصدی هتل های کیش در این مدت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا؛ مسیح الله صفا روز شنبه با ارایه آماری از حجم گردشگران نوروزی جزیره کیش در باره زمانی 29 اسفند 94 تا 5 فروردین ماه امسال، امنیت را یکی از مولفه های مهم در هر کشور برشمرد و افزود: به دلیل ناامنی های موجود در منطقه خاورمیانه، گردشگران ترجیح می دهند به جای سفر به خارج از کشور به نقاط خوش و آب هوا و امن از جمله کیش سفر کنند.

وی در مورد آمادگی جزیره کیش برای ارایه خدمات به مسافران نوروزی اظهار داشت: کیش از تمام ظرفیت های خود را برای میزبانی شایسته استفاده کرده است، 51 هتل جزیره کیش با ظرفیت5 هزار و 200 اتاق و 13 هزار و 300 تخت در حال پذیرایی از میهمانان نوروزی هستند.

صفا در مورد درجه بندی هتل های موجود گفت: از هتل های موجود 6 هتل پنج ستاره، 12 هتل چهار ستاره، 13 هتل سه ستاره و باقی هتل ها دو ستاره هستند و 41 هتل نیز در حال ساخت داریم.

وی تصریح کرد: علاوه بر هتل ها، کمپ های مسافری در دو بخش مجردی و خانوادگی و کانکس ها نیز از سوی سازمان منطقه آزاد کیش به مسافران خدمات ارائه می دهد و برخی نیز در منازل اجاره ای ساکن می شوند.

صفا در مورد افزایش قیمت هتل ها در نوروز امسال گفت: در سال 93 از هتلداران خواستیم که با افزایش بی رویه قیمت هتل، مسافران کیش را از انتخاب این جزیره به عنوان مقصد دوباره گردشگری منصرف نکنند که خوشبختانه سال 94 به دلیل رعایت از سوی بسیاری از هتل ها نوروز خوب و پر گردشگری را برای جزیره داشتیم که سفر حدود 215 هزار گردشگر نشان از این موفقیت داشت.

وی با یادآوری اینکه سال گذشته 96 درصد هتل ها در ایام نوروز اشغال بود، افزود: امسال با توجه به افزایش مسافران و ورود بیش از 100 هزار مسافر به کیش در روزهای نخست تعطیلات، ضریب اشغال هتل ها 100 درصد گزارش شده است.

رئیس جامعه هتلداران کیش از نظارت مستمر بر نحوه ارایه خدمات هتل ها در ایام نوروز خبر داد و گفت: علاوه بر نظارت از سوی جامعه هتلداران، معاونت گردشگری نیز بر فعالیت تمامی هتل ها و مراکز گردشگری نظارت کامل دارد، همچنین مرکز توسعه سلامت نیز به صورت ادواری بر مسایل بهداشتی این مراکز نظارت دارند.

وی با بیان این که در نظرسنجی ها انجام شده همه مسافران از خدمات ارائه شده راضی بودند، گفت: مدیران هتل ها تمامی پول دریافتی به تعداد انگشت شماری از مسافران که از برخی خدمات انتقاد داشتند، پس دادند زیرا هدف مدیران، کارکنان، جامعه هتلداران و معاونت گردشگری سازمان کسب رضایت 100 درصدی مسافران است.

صفا با بیان اینکه از میان هتل ها تنها 7 هتل عضو جامعه هتلداران نیستند، افزود: با توجه به این موضوع جامعه هتلداران نمی تواند بر نحوه ارائه خدمات و نرخ آن ها نظارت داشته باشد. در مجموع 2 هتل 5 ستاره، 3 هتل 3 ستاره و 2 هتل 2 ستاره هستند و تنها توسط مدیریت نظارت بر خدمات گردشگری سازمان بر آن ها نظارت می شود.

وی به ایجاد سامانه 6122 سناک از سوی معاونت گردشگری برای دریافت انتقادات و شکایات گردشگران از ارائه خدمات از سوی هتل ها و سایر مراکز اشاره کرد و گفت: گردشگران و تمامی کسانی که انتقاد یا پیشنهادی داشته باشند، می توانند توسط این سامانه به طور شبانه روزی با مسئولان ارتباط برقرار کنند.

رییس جامعه هتلداران کیش تاکید کرد: همه مجموعه و دست اندرکاران حوزه گردشگری کیش تلاش کرده اند تا خدماتی در خور شان مسافران ارائه شود.

جزیره کیش با 91 کیلومتر مربع مساحت و به عنوان یکی از مقاصد پرتردد گردشگری سالانه پذیرای بیش از یک میلیون و 700 هزار گردشگر داخلی و خارجی است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1