نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی در سال 95

28 مارس 2016 - 09:00 dsfr.ir/6v98n

نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی در سال 95
میثم رودکی
ایستگاه تاکسی در شهر اصفهان

شورای اسلامی شهر تهران لایحه افزایش 15 درصدی نرخ کرایه تاکسی های درون شهری در سال 95 را تصویب کرد.

بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران نرخ کرایه انواع تاکسی های درون شهری تهران در تمامی خطوط و سرویس ها برای سال آینده 15 درصد نسبت به نرخ مصوب سال جاری افزایش خواهد یافت. پیش از این کمیسیون عمران شورای شهر تهران با افزایش 15 درصدی کرایه های تاکسی موافقت کرده بود.

«اقبال شاکری» رییس کمیته عمران شورای شهر تهران در خصوص مصوبه داخلی این کمیسیون در خصوص نرخ کرایه های تاکسی گفته بود: با توجه به شرایط حاکم بر جامعه از جمله قطع مقطعی بیمه تاکسیرانان و تک نرخی شدن قیمت سوخت، اعضای کمیسیون تصمیم گرفتند نرخ کرایه تاکسی به طور متوسط 15 درصد افزایش پیدا کند.

او با اشاره به این که با توجه به هزینه های تاکسی برای تاکسیرانان، نرخ تورم و افزایش قیمت ها، موضوع افزایش کرایه تاکسی در کمیسیون عمران بررسی شد، گفت که در نهایت به نرخی رسیدیم که با نرخ تورم همخوانی دارد و اعتراض کمتری را به دنبال دارد.

شاکری با بیان این که باید به این نکته دقت کنیم که هزینه های تاکسی هر سال افزایش پیدا می کند و تاکسیرانان فقط از طریق کار با تاکسی امرار معاش می کنند، تأکید کرد: به همین دلیل، در اعلام نرخ کرایه تاکسی باید وضعیت رانندگان تاکسی را در نظر بگیریم.

او تاکید کرد که ما باید قبل از سال 95 این مصوبه را به فرمانداری تهران ارائه کنیم تا آن ها روی این مصوبه نظر بدهند و در نهایت، برای قانونی شدن به استانداری تهران برود.

شاکری با بیان این که تاریخ اجرایی شدن این مصوبه از سوی استانداری تهران مشخص نیست، تأکید کرد: معمولا مسئولان مربوطه برای خودشان ملاحظاتی را در نظر می گیرند تا بر اساس آن، نظر نهایی خود را اعلام کنند.

رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران در پایان با تاکید بر این که افزایش کرایه تاکسی تا زمانی که استانداری تهران نرخ های جدید را اعلام نکند، کاملا غیرقانونی است، گفت که تا قبل از اجرای رسمی مصوبه جدید، کسی حق افزایش کرایه تاکسی را ندارد.

همچنین نرخ بلیت اتوبوس در بخش عمومی و خصوصی تا 10 کیلومتر 50 تومان و از 10 کیلومتر به بالا 100 تومان اضافه شد. همچنین نرخ بلیت مترو تک سفره 700 تومان و 2 سفره هزار و 100 تومان به تصویب رسید. همچنین قیمت بلیت متروی کرج و حومه 1200 تومان به تصویب رسید.

«جعفر تشکری هاشمی» معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران در این جلسه گفت که وضع بدی را در بخش اتوبوسرانی تجربه می کنیم. اتوبوسرانی باید 9 هزار دستگاه اتوبوس فعال داشته باشد که 3400 دستگاه آن عمر مفیدشان به اتمام رسیده و با زحمت در خطوط ادامه مسیر می دهند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرآنلاین » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1