سرهنگ قاسمیان خبر داد:

جان باختن 230 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در دور نخست سفرهای نوروزی

26 مارس 2016 - 23:10 dsfr.ir/uv5kg

جان باختن 230 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در دور نخست سفرهای نوروزی
payamboshruyeh.ir
تصادف جاده ای در شهرستان بشرویه

عدم رعایت حق تقدیم، خستگی و انحراف؛ 3 عامل اصلی تصادف های نوروزی اعلام شد.

جانشین پلیس راه کشور از جان باختن 230 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در دور نخست سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: 40 درصد از تصادفات به دلیل خروج از جاده و واژگونی خودروها رخ داد که ناشی از خستگی و خواب آلودگی رانندگان است.

سرهنگ قاسميان با تشریح وضعیت تصادفات و تلفات رانندگی در دور نخست سفرهای نوروزی گفت: از تاریخ 25 اسفند 94 تا روز جمعه 6 فروردین که دور نخست سفرهای نوروزی را پشت سر گذاشتیم متاسفانه 230 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در جاده های کشور جان خود را از دست داده اند.

وی با بیان اینکه اکثر تصادفات در 30 کیلومتری شهرها به وقوع پیوست، ادامه داد: 40 درصد از تصادفات به دلیل خروج از جاده و واژگونی خودروها رخ داد که ناشی از خستگی و خواب آلودگی رانندگان است.

جانشين پليس راه کشور با تاکید بر اینکه علت اصلی تصادفات عدم رعایت حق تقدیم، خستگی و انحراف به طرفین جاده  از سوی رانندگان بود گفت: میزان تلفات رانندگی در دور نخست سفرهای نوروزی نسبت به مدت مشابه در نوروز 94 تفاوت محسوسی نداشته و تنها حدود یک درصد کاهش را نشان می دهد.

سرهنگ قاسمیان همچنین درباره میزان تاثیرگذاری نرخ جریمه های جدید گفت: با توجه به اینکه این نرخ ها در نوروز امسال اعمال شده هنوز تاثیر قابل توجهی در تغییر رفتار رانندگان نداشته است.

پیش از این سرهنگ حمیدی گفته بود: «در نوروز 94 شاهد 1303 فقره واژگونی در جاده های کشور بودیم که خودروها پس از خروج از مسیر اصلی واژگون و سرنشینان آن ها مجروح شدند یا جان باختند لذا امسال تمرکز پلیس بر مقوله جلوگیری از واژگونی ها خواهد بود.»

وی همچنین گفته بود: «یکی از مشکلاتی که می تواند موجب واژگونی خودروها شود خستگی و خواب آلودگی رانندگان است که مردم باید با توقف های 10 تا 15 دقیقه بعد از هر دو ساعت رانندگی این موضوع را فرهنگ سازی کنند.»

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
20 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1