گرامیداشت نوروز 95 در کرواسی

24 مارس 2016 - 13:00 dsfr.ir/ja9si

گرامیداشت نوروز 95 در کرواسی
ایسنا
مراسم جشن نوروز باستانی ایرانیان در زاگرب

آیین گرامیداشت نوروز باستانی در کرواسی با حضور ایرانیان مقیم، اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران، خانواده های آن ها و جمعی از ایران دوستان در خانه اروپایی زاگرب برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، اجرای بیش از چهار قطعه موسیقی سنتی کشور کرواسی، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و نمایش هفت سین ایرانی از جمله برنامه های این روز بود که با استقبال حاضران رو به رو شد.

مهدی رضا - سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در کرواسی - در این مراسم با تشکر از استقبال ایران دوستان و ایرانیان کرواسی از برگزاری این مراسم، آیین نوروز باستانی ایرانیان را ارزشمند و ریشه دار در تاریخ، فرهنگ و تمدن اسلامی - ایرانی دانست.

وی اجرای مراسم نوروزی را آیینی با پیام صلح و دوستی برای همه ملت ها ارزیابی کرد.

وابسته فرهنگی کشور جمهوری آذربایجان در کرواسی و چند نفر از سفرای سابق کرواسی در تهران که با خانواده های شان در این مراسم حضور داشتند ضمن تبریک به دولت و مردم مسلمان جمهوری اسلامی ایران، اجرای چنین برنامه هایی را موجب تقویت پیوندهای تاریخی و فرهنگی دو ملت دانست.

حضور دانشجویان شاغل به تحصیل افغان در زاگرب، توزیع پرچم های دو کشور ایران و کرواسی بین حاضران که توسط یکی از از بانوان ایران دوست کروات تهیه شده بود، از دیگر برنامه های این مراسم بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1