برگزاری تورهای تهران گردی نیم روزه و یک روزه در ایام نوروز

21 مارس 2016 - 16:00 dsfr.ir/9l1fx

برگزاری تورهای تهران گردی نیم روزه و یک روزه در ایام نوروز
میثم رودکی
بازدید نوروزی مردم از ساختمان تاریخی شماره 9 وزارت خارجه در تهران

معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تورهای گردشگری نوروز سال 95 را برگزار می کند.

شهرداری تهران برای  ایام نوروز 95 تورهای یک روزه و نیم روزه ای را تعریف کرده است که از 9 صبح تا 18 در تهران برگزار می شوند. به این ترتیب 6 تور گردشگری یک روزه و 11 تور گردشگری نیم روزه تعریف شده است.

بر همین اساس تورهای گردشگری یک روزه تهران که از 9 صبح تا 16 هر روز برگزار می شود در شاخه های مذهبی، تاریخی، فرهنگ و تفریحی تعریف شده است. تور گردشگری حرم به عنوان تور گردشگری مذهبی به بازدید از جماران، امامزاده قاسم، حرم مطهر، حرم حضرت عبدالعظیم اختصاص دارد.

تور ری باستان نیز برای بازدید از چشمه علی، ابن بابویه، برج طغرل، تپه میل، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی و بی بی شهربانو در نظر گرفته شده است. اما تور گردشگری تاریخی و فرهنگی بهارستان نیز به بازدید از میدان بهارستان، باغ موزه نگارستان، موزه مقدم میدان مشق اختصاص داده شده است. برای تور گردشگری شمیرانات هم بازدید از قلمستان، باغ فردوس، موزه موسیقی، موزه سینما، امامزاده صالح و باغ موزه ایرانی در نظر گرفته شده است. اما تور گردشگری اراضی عباس آباد هم به بازدید از بوستان آب و آتش، بنادر و نوروز، پل طبیعت، برج پرچم، گنبد مینا و موزه دفاع مقدس اختصاص پیدا کرده است. تور گردشگری سه برج هم در برج طغرل، آزادی و میلاد برگزار می شود.

تورهای نیم روزه نیز در دو نوبت صبح و بعد از ظهر به بازدید از امامزاده، یحیی، خانه هروی، باغ پرندگان، موزه رضا عباسی، موزه جواهرات، برج آزادی، دریاچه خلیج فارس، کاخ موزه های تهران، سورتمه تهران، پارک ژوراسیک، باغ گیاه شناسی، شهرک سینمایی خانه استاد انتظامی و ... اختصاص می یابد.

این تورهای گردشگری با پذیرایی میان وعده؛ راهنما، سرویس رفت و برگشت و همه ورودیه ها همراه است و تهران گردان می توانند با سامانه 137 برای ثبت نام در این تورهای گردشگری تماس بگیرند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1